Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya házőrzésre való, vagy...

A kutya házőrzésre való, vagy családtag akit óvni kell?

Figyelt kérdés
Van egy közepes méretű kutyám (kb 20 kg) és nagyon-nagyon szeretjük. Mióta gyakori betöréseket hallunk, inkább behívjuk a házba, mert féltjük nehogy bántsák. Mikor meghallotta a szomszédasszonyunk ezt, teljesen kikelt magából, hogy "A kutya nem azért van, hogy mi féltsük őt, azért van hogy őrizze az udvart és a házat és hogy ne engedjen be senkit." Szerintetek melyik a jó hozzáállás?
2011. szept. 29. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a "jó" hozzáállás.


Én úgy vagyok vele, hogy a kettő egyensúlya, az arany középút a megfelelő. :)


Ne foglalkozz azzal, mit gondolnak mások. Nem minden kutya alkalmas házőrzésre a természete, személyisége, vagy akár termete miatt. Ezt Neked kell tudni, hogy a Ti esetetekben a Ti kutyátok mire "alkalmas" és mire szeretnétek "használni". :)

2011. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya családtag, akit óvni kell. De vidéken még mindig ez a fő feladata és így is van rendjén.

Olyan kutyáink vannak, akik védik a házat, de családtagnak számítanak. A kettő nem zárja ki egymást.

2011. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik kutya alkalmas a betörők megfogására, de jelezni bármelyik tud, ha baj van. A szomszéd meg kissé el van tájolva, a kutya nemcsak házőrző, hanem hűséges társ is, akivel ugyanúgy törődni is kell mint egy családtaggal.
2011. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát egy olyan kutya amelyik szeret mindenkit akkor igen is legyen bent. De ha nem szereti az idegenek ugat stb.. rájuk akkor viszint legyen kint hogy őrizzen. Én a Tacsimat mindig be hoztam mert ő szeret minden idegent és már lopták el a kutyám. Szóval ő bent volt estére de már van melette 1 20-25kg Puli keverék 1 fajtatiszta puli a nagy kutya remekül őriz ezért már kint vannak. Nem mer be jönni senki.
2011. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én családtagként kezelném akármilyen öregasszony dumálhatna nekem..ne hogy már Ő mondja meg hogy a kutyámmal mit csinálok..nekem nem udvardísznek kell egy kutya hanem családtagnak..:) Ha Ő ezt nem tudja elfogadni..így járt..ne foglalkozzatok vele :) és elhiheted nem egy p*nanyaló dögöm volt -van és lesz :) Én is félteném a kutyámat..az első kutyám azért halt meg mert megmérgezték mikor az udvaron volt..ebből nem kérek többet...a kezeim közt halt meg mert mire hazaértem addigra már félholt volt és az orvos nem tudott segíteni rajta..majdnem pschilógushoz vittek..:( szóval ne foglalkozz vele a te kutyád :)
2011. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Abban igaza van a "kedves" szomszédodnak, hogy a kutya házőrző. De ezen kívül semmiben. Ha így van, és a környéketeken sok a betörés, megmondom őszintén én is azonnal bent tartanám éjszaka. Ha a házba be akarnak menni akkor úgy is jelez a kutya. Én kutyatartóként a kutyánkat valamilyen szinten családtagként kezelem. A mai világban bármit megcsinálnak, lefújják, megmérgezik stb. Szerintem ne is nagyon gondolkozz ezen, jól döntöttél egy család tagodat véded ezzel :)
2011. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát figyu, egy közép ázsiai juhásznak ha megtiltanád hogy őrizze a házat az belebolondulna:) Ez csak egy példa volt. Amúgy ha visszavezessük, a falkavezér (aki Te vagy valaki a családból vagy) védi meg a falkatagokat. Ugye a legutolsó helyen áll a kutya. Szóval neked kell megvénedened. Viszont vannak olyanok is akik megvédik a gazdájukat, mivel falkatag és ugye azok őrizték is egymást. Szerintem egyedfüggő:) Egyik este kinn ültem a westiemmel. Látott egy sötét alakott erre elkezdett rá morogni és elém mocorgott. Hihetetlen aranyos volt. De ha kutyákkal találkozunk akkor természetesen én védem:D
2011. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a 20 kilós kutyádat nyugodtan vidd be estére!:)

őriz eleget nap közben...:)


nekem van 18 kilós keverékem, és közép-ázsiaim is.:) (meg még két másik kutyám.)


a káj nem is érzi magát jól bent, még a kutyaházat sem használja! (télen sem, pedig kettőt is építettem...)


van viszont olyan mini keverék kutyám, aki este bent van és velem alszik.:)


ha látod, hogy a kutyád este szívesen megy be a házba, semmit nem csinálsz rosszul.:)



amúgy ha valaki be akar törni, nem egy 20 kilós kutya fogja megállítani.

de még egy káj sem.


lefújják, beetetik, megölik,... szerintem jobb az, ha beviszitek estére.


(az előző kájomat megpróbálták megmérgezni, csak az volt a szerencse, hogy 60 kilósra tippelték, de 80 volt, ezért a doki meg tudta menteni, mivel a méreg nem hatott megfelelően...)

2011. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bentről is tud védeni. A kertbe bemehet a betörő, de a nappaliba ha bemegy, ott már elkaphatja őt a kutya, plusz ti is egy pillanat alatt ott tudtok lenni.
2011. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Az CSAK EGY KUTYA!

És az a dolga h őrizze a házat, de ha te nyalatod vagy dugatod vele magad akkor az más...

2012. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!