Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből legyen a kennel alja?...

Miből legyen a kennel alja? Meg maga a kennel?

Figyelt kérdés

Már írtam hogy szeretnén Puli tenyészetet és már nemsokára kész a hely a kenneleknek. Miből legyen a kennel alja? Olyan ami:


-Nem túl drága.


-Könnyes takarítható legyen.


-Ne szívja be a pisit.


Tudnátok be másolni képeket kennelekről ami jó is és van alja?


A válaszokat köszönöm!


2011. szept. 30. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy is ellenkezel a legjobb a föld/homok. Könnyű róla összetakarítani a kakit, a pisi elszivárog és öntisztuló. Ha attól félsz, hogy kiássák magukat kb 50cm mélyen kell csinálni egy betonozott réteget, vagy rácsot, dróthálót lefektetni és úgy ráhordani a földet.


Rakhatsz le kavicsot, sódert, kőzettörmeléket is, de szerintem ezt nehéz takarítani, állandóan utánna kell pótólni.


Vagy deszkából is megcsinálhatod az alját, amit viszont lehet szétrágnak majd a kutyák, arról nem is beszélve hogy a fa magába szív majd minden mocskot.


Térkövezhetsz vagy betonozhatsz is, ezt bár slaggal könnyű takarítani, pláne ha csinálsz egy kifolyót, de a kutyáknak nem kényelmes, felfekvésesek lesznek és nyáron nagyon felmelegszik.


Ha földes kennelt csinálsz a kutyaház körül, kell egy-két nm szilárd burkolat (beton vagy fa), hogy nedves esős időben tudjon hová feküdni a kutya, ill. ne hordja be a házába a sarat. A földet jól be kell tömöríteni és a kennel egyik oldalába lejtősen kialakítani (ott legyen egy kifolyó is) így nem fog megállni bent a víz, nem lesz saras.

2011. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MME ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam (egy kiképzőhöz jártam takarítani kenneleket), hogy a kavics a legkönnyebben tisztítható, és folyósabb székletnél is csak pár kavicsot kellett eltávolítanom, hogy nyoma se maradjon, illetve ezt nem hordták szét a kutyák, sem a szél, kevésbé kellett pótolni, mint a homokot. Az esővizet szépen elvezette maga alatt, még több napos esőben sem voltak tócsák rajta, sár meg pláne nem. Tehát higiéniai és praktikussági szempontból erre szavazok, de a kutyáknak nyilván a föld és a homok sokkal kényelmesebb, otthonosabb, és láttam, hogy mennyit számít egy kutya közérzeténél, hogy miből van a helye alja...
2011. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MME ***** válasza:
100%

Még a kavicsokhoz ellenérv, hogy megterheli a kutyák ízületeit, izmait, kényelmetlen rajta a járás is, fekvés is.


Én is kennelek építésen gondolkozom a nagymamámhoz, dupla részeseket akarok: egy teljesen fedett bentit, négy téglafallal, zárható ajtóval, aminek az alja beton vagy fa rengeteg szalmával, és egy kintit, ami viszont kavicsos; a kintihez a kerítés pedig drótkerítés betonalappal.


Az a kennel, ami nekünk van, szerintem az egyik legjobb - egy szobányi belső tere van, tágas, kényelmes, zárt; és egy jó szobányi külső, amiben még egy hatalmas, terebélyes diófa is áll, így van árnyas és napsütötte része is.

A kinti rész alja sima talaj, füves-virágos, puha, a növények hamar felszívják a vizet, így sáros sem szojkott lenni, ellenben a növénytelen föld/homokaljjal, és látom a kutyákon, hogy mennyire imádják.

Ha már kennelt akarsz, akkor jó lenne, ha minél ideálisabb, természetesebb, élvezhetőbb körülmények lennének benne. A nagymamámnál azért döntöttem a kavics mellett, mert két óriási és egy nagy terület áll rendelkezésre elszeparáláshoz, ha probléma lenne a kutyákkal, így kb. csak az éjszakát és egy-két kivételes esetet kellene ott kihúzniuk... Szóval én a minél természetesebbre szavazok.

2011. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
válaszokat köszönöm! Nálam a kutyák csak nap közben lennének a kennelben. De a föld ki van zárva. Egy idő után nagy melegben ha oda tűz a nap irtó büdös van. Már tapasztaltam más helyeken. Én valami olyasmira gondoltam amit akár fel is lehet mosni. És könnyes takarítható nem szívja be a pisit. De a beton ki zárva. A a járólapnál olcsóbb változata nincs amit f9öldre is lehet rakni?
2011. szept. 30. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!