Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekbarát de házőrző is?

Gyerekbarát de házőrző is?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyan fajtákat mondani, ami nagyon pici unoka mellé tökéletes (lehet nyúzni, nem kap oda) ugyanakkor védi a házat, idegenekre rámozdul és közepes vagy nagytestű.
2011. szept. 30. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
cane corso, kanáriszigeteki kutya
2011. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
boxer, bullmasztiff
2011. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerekek voltunk nagyapáméknál volt egy komondor. Mi lovagolhattunk rajta, nyúzhattuk. De idegent véletlenül nem engedett volna be az udvarra!!!
2011. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Labrador! Nagyon kedves kutya, gyerekszerető, és nagy testű.
2011. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A labrador minden, csak nem házörző (amúgy nem szidom, mert tényleg imádni való kutyus.)


Én is a komondort ajánlanám (csak annak nagyon kell foglalkozni a szőrével), vagy kedvencemet, a német dogot.

2011. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ajánlott fajták nagyon jók, de kiemelném mellé, hogy a legjámborabb kutya is odakap, ha nagyon nyúzzák. Ahhoz, hogy kisgyerek mellé is tökéletes legyen és házat is őrizzen, nagyon jól képzett kutya kell, úgyhogy érdemes kutyaoviba és kutyaiskolába is járni vele, akkor nem lehet baj. Ettől függetlenül nagyon-nagyon pici (egy-másfél évesnél fiatalabb) baba mellé sajnos nem nagyon való kutya (ez nem minden esetben igaz, de a tiétekben igen, mivel a baba volt előbb, így szinte azonnal kéne tökéletesen hozzászoknia.), esetleg valami nagyon jól választott, kiváló idegrendszerű, jól képzett felnőtt szuka, de kölyök semmiképp sem.

A legfontosabb mindenképpen az lesz, hogy a kutyus is tudja, hogy az unokára vigyázni kell, nem szabad "komolyan venni". :)


Sok szerencsét a kutyushoz és bár kicsit későn, de gratulálok az unokához!


Tessa

2011. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Komondor semmiféleképpen sem se kuvasz, mert (igaz hogy nem itt de sokan ajánlották már)személyes okok miatt ki van csukva!

Gondoltam, hogy minden kutyának van egy tűrőképességi határja, de például egy roti mellé még a 10 éves gyereket sem engednék!

Persze az unokának is meg lenne tanítva, hogy lehet vele játszani, de okosan!

2011. szept. 30. 12:06
 8/13 A kérdező kommentje:

tudnátok még mondani?

Eddig a boxer a nyerő, mert a masztiff túlságosan nyálas :S

(ismerősöméknek van boxerja, és egyáltalán nem nyáladzik, csak ha iszik:D)

2011. szept. 30. 12:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Landseer.

Baráti családnak van egy és pár hónapos a gyerekük is. Nagyon jól megvannak együtt.


Leonbergi, újfundlandi is hasonló lelkű.

2011. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is a boxer ugrott be elsőre :)

Esetleg még a bullterriert tudom ajánlani! Persze a jó nevelés elengedhetetlen! De ez minden kutyára igaz! Nekem nagy kedvencem ez a fajta :)

Nézzétek meg őt:

[link]

Ha nem ragaszkodtok hozzá, hogy kölyök kutyus legyen, akkor ajánlom a fajtamentő szervezeteket! A Noénak van boxer csoportja, rengeteg kutyus vár gazdira!

2011. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!