Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyusom...

Hogyan tanítsam meg a kutyusomat, hogy ne szaladjon az utcára? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Most kaptam ajándákba egy goldit,16 hós,mindég kiakar szaladni az utcára ahogyan kinyílik a kapu.....

Hogyan szoktassam le róla?Hogy csináljam,hogy megszokja hogy mi vagyunk az új családja?


2011. okt. 1. 01:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"Kedves 77%-os!Merre van Szerbiában kutyasuli?" talán nézz körül a környékeden, kérdezz rá az állateledel boltokban, aranyoldalak, tudakozó, internet ;)
2011. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szerbiai vagy?Újvidék mellett lakom....
2011. okt. 1. 09:55
 13/18 anonim ***** válasza:
nem vagyok szerbiai, volt néhány szerbiai kutyás ismerősöm, ők vitték kutyaiskolába a blökiket ;)
2011. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
nekem egy spánielem van ő is kiszalad sőt póráz nélkül sétál mindég visszanéz visszajön ha csak én elmegyek ő marad akkor azt mondom neki menj a helyedre és meg is tanulja meg a helyed rét és a nevére hallgasson hogy vissza tud hívni a egy év től idősebb kutyákat pl német juhász goldi rotti érdemes kutya suliba adni :)
2011. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:38


Ha jól emlékszem, írtam, hogy nem kell ráütni a kutyára!

Lehet itt a kutyát tutujgatni, meg rászólni, mint a kisgyerekre, de ilyen fontos dolgot, mint hogy ne szaladjon ki, ezt komolyan kell venni. A gazdának is, és a kutyának is. Itt biztosra kell menni, 100%-ra! És ezt nem minden kutya érti meg csak abból, hogy rákiabálnak/rászólnak, hogy nem szabad. Tudnia kell, hogy tilos.

Nem hiszem, hogy ez olyan rossz módszer lenne.

A kutya így tanulja meg, hogy mit szabad, és mit nem. Viszont ráütni nem szabad! max odasuhintani mellé, és rászólni azzal a szóval, amit tiltásra használsz. Ennyi. 1 hét múlva már semmi probléma nem lesz.

2011. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy kocsival ha álltok ki, vagy egyéb miatt a kapu nyitva van, kell a kutyának egy hely, ahol bünti nélkül állhat!


Példa: az én kutyám nem megy be a kennelbe, csak a kaját kapja ott. Még életében egy percet sem volt bezárva!(2 éves) Viszont, van egy autónk. Ha kiállunk vele, akkor a kutya tudja, hogy neki a fűre kell állnia. Mivel nincs tanítva arra, hogy bezárjuk, ezért azt a helyet tanítottuk meg neki. Ezért, ha este hazaérünk az autóval, és be szeretnénk állni, csak annyit mondunk a kutyának, hogy menjen a fűre. És ő ott áll addig, míg be nem zárjuk a kaput. Igazán megbízható lett!

2011. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pár hónapja hoztam ki egy 9 hós kutyust sintértelepről. Gondolhatjátok,ahogy nyílt a kapu,repült volna kifelé.

Én azt csináltam,hogy rátettem a pórázt, és beültettem a kapuba. Kinyitottam, és ha megindult,erősen visszarántottam,és ráordítottam,hogy nem.

Amikor ez már ment,akkor eléálltam,kinyitottam,és ha jönni akart,csak rászóltam. Ezután kimentem a kapun,ha jönni akart, rászóltam. Pár hét alatt eljutottunk oda,hogy kiállhattunk az autóval anélkül,hogy megpróbált volna követni.

2011. okt. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. okt. 3. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!