Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadja a 7 és féléves...

Miért támadja a 7 és féléves Törpe Snauzer a 3 és fél hónapos Cocker Spánielt?

Figyelt kérdés
a 9 éves Spánielünk egy féléve meghalt. A Snauzer nagyon szomorú volt, kereste a helyét. Hoztunk mellé egy kis Spániel kölyköt, de az utóbbi 2 hétben mindig támadja. Az előző Spánielünkkel is sokat verekedtek már az utolsó évben.Mit tehetnénk?A kicsi Spániel csak nyüszít, és nagyon fél.
2011. okt. 1. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

mit tettetek eddig?

mármint mi volt a reakciótok, amikor a snau megtámadta a kölyköt?


ha támad: NEM!

ha nem fogja fel ennyiből, akkor dobbantsatok, keltsetek valami zajt, ami eltereli a figyelmét...

legvégső esetben cibáljátok meg.


+ próbáljatok együtt játszani a két kutyával.

érdemes venni húzókötelet...

2011. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
rákiabáltunk dobbantottuk, a végén már seprűvel kell levenni a kicsi torka felől...
2011. okt. 1. 15:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen neműek? Szerintem a snauzered félti a területét egyébként...
2011. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hím mindkettő. De ez így nem állapot hogy folyton támadja.Meg fogjuk kötni...
2011. okt. 1. 15:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy mostanában (persze érthetőbb módon) többet foglalkoztok a kicsivel, és a snauzered féltékeny? Vagy lehet, hogy betolakodóként tekint rá, mert még nem szokta meg, vagy amit említettem, hogy a területét védi (főleg, ha 2 hím, akkor szokott ez lenni). Szerintem játszatok sokat velük egyszerre, hogy szokja a közelségét, ha nekimegy, leválasztjátok róla. Ha kikötitek, akkor szerintem nehezebben fogja megszokni a kicsit. Vagy nem tudom, hogy az eszedbe jutott-e, hogy elvidd a snauzert kutyaiskolába, úgy könnyebben kezelhető lenne (persze tudom, hogy erre nincs mindig keret sajnos).
2011. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
kereset meg idő hiánya.A Snacival is ha lehet még többet foglalkozunk hogy ne legyen féltékeny.Sajnos nem tudom mi legyen...
2011. okt. 1. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát én azt próbálnám meg, hogy ha van segítséged, akkor te fogod a snacit, a kicsit meg a másik személy, és ha látod, hogy rontana neki, akkor visszahúzod és mondod neki,hogy nem szabad stb. Majd ha nem akar nekimenni rögtön egyből, akkor adsz neki jutalomfalatot. Persze ez is kissé időigényes.
2011. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de nem megy neki mindig.Nemtudom mitől függ a támadás. Van hogy egész nap semmi el vannak mint a befőtt, aztán egyszer csak nagy ugatás és látom hogy mi a stájsz
2011. okt. 1. 16:43
 9/14 anonim válasza:
az bizti hogy féltékeny védi a területét van mindkettőnek póráza?
2011. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mikor rá támad mond hogy nem vagy fúj mi a vezémyszó attól függ. Ha nem segít most hogy nem/fúj kapd el a snaut és egy kicsit húzd meg a fúlét és mosd világosan hogy NEM/FÚJ és zárd be 10 percre egyedül valahova utánna engedd ki. Nekem 3 kan van együtt mind a 3 ivaros szóval meg lehet oldani. De amúgy ha meg hal a kutyának a barátja nem az a legjobb megoldás ha hoztok mellé egy másikat. nekünk ez volt hogy volt egy szuka tacsink és 1 csivava kevrékünk szintén szuka. Nagyun szerték egymást. Egyszer a csivava keverék elpusztult. 3 hónap után hoztunk 1 Foxi kölyköt. A tacskó tépte ugatta morgott rá ha a közelébe ment. Nem segített semmi. Oda adtuk a kis Fxit nagymamáméknak. 1 évnek kelett el telnie mire a tacsink túl tudta magát tenni a csivava el vesztésén. És akkor hoztunk 1 kis Pulit. Azt közel engedte magához. És a mai napig vidám élnének de a tacsink 15 évesen elpusztult nyáron. De várunk jövő nyárig amíg a Pulink túl teszi magát le nyugszik és csak utánna hozunk 1 másik kutyát. Szóval lehet hogy még várnotok keltt volna az új kutyával. És ne kösétekem meg a snaut.
2011. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!