Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megpróbáljam? (Kérdésed túl...

Megpróbáljam? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagypapámnak van egy kutyája aki most kb. 14-15 éves és mindig csak az elkerített helyén volt, mozgott, tehát nem volt sétáltatva. A kutya nagytestű olyan 40-45 kg. Azon gondolkoztam hogy esetleg elviszem sétálni csak anya szerint lehetetlen lenne mert rángatna ugrálna stb. Szerintetek érdemes lenne azért megpróbálnom?
2011. okt. 1. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
persze.
2011. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a nagytestű kutyák általában nyugodtabbak is...


nekem a 17 kilós kutyám katasztrofálisan közlekedik pórázon (illetve csak közlekedett, mert már megneveltem isten áldjon érte.:D)


de a közép-ázsiai juhászommal soha az életben nem volt ilyen probléma!


nem ismerem a kutyát, lehet, hogy nyugodt vérmérsékletű...

ha bizonytalan vagy, tedd fojtóra...

2011. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem 20 kiló vagy akkor szerintem nyugodtan eviheted,először a kertben kicsit gyakorolnék vele jutalomfalattal és valami teljesen nyugodt helyre vinném el ahol kevés inger érné és fokozatosan növelném.

Én mindenképpen megadnám neki ezt az örömöt.

2011. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendben akkor kiviszem!:)

Amúgy nem valami nyugodt kutya ráadásul elég fürge is, korához képest meg iszonyú energikus:)

2011. okt. 1. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vidd ki de először menjen veled valaki, hogy ha valamiért beindul akkor vissza tudjátok fogni :)
2011. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd! Én is tanácsolom, hogy elsőre ketten vigyétek lehetőleg (miután a kertben sétáltatok vele), hogy ha valami történne... :)


Jó sétát!! :)

2011. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd!
2011. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

először csak óvatosan!!!

ha nem mozgott és öreg akkor csak lassan és keveset de télleg!

2011. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

14-15 éves???

Örül a drága, hogy két füle van és nem szatyor. Az sem biztos, hogy elmenne már sétálni. 14 év felett már kocsival sem szívesen vittem sehova az öregjeimet, mert a beszállás is nehézkes volt. Kétszer körbejárták a kertet, aztán egész nap pihenték ki a nagy túra fáradalmait.

2011. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen... Én sem értem hogy hogy lehet, de egyszer kiszökött kb. 2-3 hete és apa meg a haverja alig bírták elkapni és végül is sarokba szorították majd becipelték:) Még mindig ugrál meg csóválja a farkát és érdeklődik. Szerintem nagyon édes ahogy örül nekünk amikor megyünk:))
2011. okt. 8. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!