Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megállítani a...

Hogyan lehetne megállítani a szaporítókat?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne elérni, hogy az embererk ne a szaporítótól vegyenek kiskutyát, és utána esetleg ők is felelőtlenül tovább szaporítják a kutyát... Mit lehetne ez ellen tenni?? Kötelező ivartalanitás? Zavar továbbá az is,hogy ez az oldal televan olyan "kutyatulajdonosokkal" akik szaporitótól vettek kutyát és utána ide jönnek panaszkodni, míg végül a kutya a menhelyen köt ki... Szóval a fő kérdés csak az, hogy mit lehet tenni azért, hogy ne szülessen több árva kutya és ne a menhelyen végezzék.. Valamint minek kéne történni ahhoz, hogy a menhelyek teljesen kiürüljenek?? Jó lenne, ha ez megtörténne...
2011. okt. 2. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Súlyos pénzbírság a szaporítóknak... Nem nehéz felkutatni őket, csak fel kell cvsapni egy Bazárt, vagy körülnézni Expresszen...


Nagyon, de nagyon egyszerű lenne ezt a problémát megoldani, csak hát akarni is kéne.

2011. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1 felelős állattartásra neveléssel

2 eb/macska összeírással és nyilvántartással

3 ebadóval - de járjon belőle nagy kedvezmény, ha ivartalaníttatva van az állat

4 a kötelező chippeltetés szigorú ellenőrzésével és bírságolással, ha nem kapják meg a kölykök

2011. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg kereslet lesz rá ,kínálat is lesz.Nem lehet korlátozni csak egy módon, a nem törzskönyves kutyák kötelező ivartalanításával. De abból botrány lenne,egyik kormány sem merné meglépni.Viszont törzskönyves szaporító is akad rengeteg,ez sem oldana meg semmit.
2011. okt. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ebadót pedzegetik de akkor kidobnák a kutyapopuláció kb 30%-át az utcára és ennek kezelése többe lenne mint a befolyt adó.
2011. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért lesz az ebadó..

ezt megállítani nem lehet mivel van kereslet

és például itt van az új divatkutya a golden példa: a kiskölök kutyát kér karácsonyra de nem lehet mondjuk egy menhelyi keverék hanem fajtiszta. viszont anyuka apuka sajnálja a 100E ft-ot egy kutyára ezért veszi 40ezerér a szaporítótól. sajnos ez van EZ A VALÓSÁG=((

2011. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Addig amíg itthon az emberek azért küzdenek,hogy éljenek nem fognak 100ezer forintos kutyát venni,felelőtlenség úgy gondolják inkább megveszik az olcsóbbat,mert hát spórolni akar ezzel is én ezt is megtudom érteni,de akkor járjon már utána a dolgoknak az ember,hogy ezzel mi mindent vállal el,hogy egy szaporított jószágot visz a házhoz.


A legelkeserítőbb,hogy nem hiszem,hogy meglehet őket állítani és egyre kevesebb lesz a tenyésztő,egyre nagyobbak a menhelyek.. szomorú.

2011. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Így van.Szerintetek miért virágoznak a kínaiboltok ,piacok? Tudják ott is ,hogy a minőség kétséges ,reklamálni nem tud ,de ha nincs pénze másra..Aki gazdag az vesz drága kutyát aki nem, az vesz olcsót.Persze lehet mondani hogy szegény ne vegyen kutyát ,de törvényileg ezt nem lehet kimondani,így lesz igény az olcsóra.Menhelyből meg azért nem hoznak ,mert ott 2-3hónapos fajtatiszta jellegű kutya ritka,felnőttel meg sok lehet a gond.
2011. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2. Válaszoló: Az ebadó az hamarosan be lesz vezetve ha minden igaz, az ivartalanított kutyák gazdáinak pedig egyáltalán nem kell majd fizetnie! Úgy gondolom ez így igazságos lesz!!
2011. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ebado semit sem fog javitani a helyzeten szerintem mert téleg rengeteg kutyát kifognak rakni hiába lesznek a kedvezmények sokan az ivartalanitásra sajnálják a pénzt...

Egyszer énis vetem olcson kutyát és szaporitótol volt sajnos a még sajnálatosab hogy törzskönyves kutyákat adot nem egéségesen lényegébe meg is kaptam a leckét érte amit meg is tanultam a második kutyám vételekor mindenek utána jártam aminek kellet és nem sajnáltam rá a pénzt sem 150 ezret fizetem egy teljesen egéséges kutyusért soknak tünik az ár de jo helyröl van egéséges és sokáig velem lehet ... hozáteszem nem vagyok törzskönyv mániás se fajtatiszta kutya mániákus mert volt keverékem is .... ere hogy a szaporitok elpárologjanak igazábol nincs tökéletes megoldás... ugyis találnak kiskaput

2011. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!