Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja a kutyámnak,...

Lehet valami baja a kutyámnak, ha tegnap megette a cica kakit?

Figyelt kérdés
Gondolom nem először fordult elő, de egy ismerősöm azt mondta, hogy a kutyámnak és nekünk is lehet bajunk tőle, ha pl. megnyalogat engem a kutyus akkor én is elkaphatok valamit. Ez igaz?
2009. ápr. 28. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően vakcinázott (éves kombinált) a kutya és rendszeresen van féreghajtva akkor valószínűleg semmi baja nem lesz tőle.
2009. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy lehet baja! A macska széklete (és bárminek a széklete)fertőzött lehet férgekkel, vírusokkal, baktériumokkal, ami veszélyes lehet emberre, állatra egyaránt! Ha viszont a kutyusod oltva van a leggyakoribb fertőzések ellen (pl. hepatitisz, bélgyulladás, stb.) és rendszeresen féreghajtózod, akkor valószínű, hogy nem lesz semmi baj! :-) Az én kiskutyám is evett nem egyszer macskakakát, de nem lett semmi baja. Ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni, nálunk is bejárnak macskák az udvarra. Mire megtanítod neki, hogy "fúj, nem szabad!" addigra jópár kakit megeszik. :-)
2009. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Férgek ellen mindig adok neki tablettát, de oltást csak akkor kap, ha van a faluban "csoportos" oltás de gondolom ez csak veszettség ellen van (évente 1x)
2009. ápr. 28. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól gondolod, a csoportos kötelező oltás csak veszettség ellen véd. A kutyus egészsége - és a Te nyugalmad - érdekében érdemes lenne beoltatni kombi oltással is. Nálunk 3800 Ft egy ilyen "koktél" oltás, nem mondom, hogy fillérek, de nem is olyan vészes szerintem. Lényeg, hogy MEGÉRI! :-)
2009. ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy erről az oltásról még nem is hallottam, de ezentúl majd mindig beoltatom. köszönöm a választ
2009. ápr. 28. 10:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, ha még nem hallottál a kutya kombi oltásáról, akkor nézz utána annak is, hogy mi ellen véd, mert így az alapvető kutyabetegségekről is lesz egy képed.

Ez alap, ha az ember kutyát tart.:)

2009. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Semmi baja nem lesz tőle. Az én kutyám 10 éves és kb. 7 éve jár a macskavécébe ... enni... Pfuj, leírni is utálom. Próbáltuk már mindenhogyan leszoktatni róla, de képtelenség. Nem az éhség miatt csinálja, az orvos szerint rossz szokás. Nem egyedi eset.

Ja, a macskáim pedig nincsenek beoltva, csak féreghajtót kapnak. Egyszer beoltották őket, de olyan betegek lettek tőle, hogy majdnem belepusztultak, azóta nem oltatom őket.

A kutyának pedig semmi baja ... az agybajon kívül.:D:D

2009. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el hogy az orvosod nem tájékozatott arról hogy a kutyáknak kell kombinált oltás. Milyen doki az ilyen? Vagy soha nem látja orvos, csak a csoportos közelező oltásnál?? Bár akkoris láthatná az oltási könyvében hogy nincs rendesen oltva a kutya. Ezek alap dolgok lennének hogy az ilyet tudja az ember aki kutyát tart....
2009. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja tőle. Nekünk is próbálkozik rendszerint a cicaalommal és sétálás közben egyéb szarokkal, de mivel mindig ráüvöltök, hogy nem és kicsit meg is ráncigálom a nyakánál a bőrt, úgy tűnik, hogy nem hülye és megérti, hogy nem szabad.

A veszettség elleni oltás a kötelező, de nem a legfontosabb a kutya szempontjából. Én a kombi oltást sokkal fontosabbnak tartom. Ezért mindegyik szükséges. Az az állat lesz beteg az oltástól, akinek nincs meg a megfelelő védelme, a szervezete se az oltásra, se a betegségre nincs felkészülve(az oltás a vírus gyengített változata, melynek az a célja, hogy a szervezet védekezőrendszerét aktiválja). Az oltásoknak rendszereseknek kell lenniük, különben semmi értelme és csak rosszabb hatást ér el. Viszont a rendszeres oltás a minimum, amit az ember az állatáért megtesz.

2009. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!