Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker helyett lámpa?

Bubujka kérdése:

Klikker helyett lámpa?

Figyelt kérdés
Nekem süket kutyám van. Másfél éves argentin dog. Elég domináns, szerintem ő lett a falkavezér. Kezd erőszakos lenni, nagyon akaratos. Szeretném visszavenni a vezető szerepet, ha még nem késő. Tanitani is szeretném. Klikker helyett használhatok-e lámpát a jó viselkedés megerősitésére?
2011. okt. 2. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Pont ma volt az Őrmezői kutyasuliban bemutató egy süket kutyával!:)


A klikker helyett ők valami 300 kilóméter hatósugárban működő rezgő bizgentyűt szerelnek a kutyára, és ez helyettesíti a klikket!


ha gondolod, vedd fel velük a kapcsolatot, és kérdezd meg őket!


(a kutyával pedig kézjelek segítségével kommunikálnak, és baromi engedelmes a kutyus.:))


[link]

2011. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lámpa azért nem lehet annyira jó, mert azon kívül is sok fényt, villanást lát... Tehát szerintem nem elég egyértelmű. Annak viszont nézz utána, amit az első írt.
2011. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Visszavenni a vezető szerepet sosem késő. Én javaslom kérj segítséget hozzáértőbbektől, mert a tied egy speciális eset.

Aki nem foglalkozott még ilyen kutyákkal attól megfelelő segítséget ne várjál. Elvileg az ötleted nem rossz, de nem fog tudni különbséget tenni fényforrások között. Egyszerűbb és jobb megoldás lehet a simogatás vagy ha megteszi amit kérsz tőle feléje dobod ("repüljön") a szalonna darab. Olyasmit kell kitalálnod, amit nem tud összetéveszteni semmivel.

2011. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mozognál siketek között, észrevennél azonosságokat. Például a fokozott ingerlékenység, ami nem agresszivitás, csak jobban kell figyelnie, s óhatatlanul óvatosabb. De ezt leplezendő erőszakkal érvényesítheti erejét.


Lámpát csak sötétben tudsz használni, viszont az a 300 méteres ketyere tényleg hasznos lehet. Viszont a kutyádnak csak szeme és orra műxik, sok problémától mentesülsz is, pl nyugodtan elmehetsz vele tüzijátékot nézni.... Szal kajával simán motiválható, és kézmozdulatokkal, pórázrántásokkal is, de a háta mögött beszélni teljesen fölösleges.

2011. okt. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!