Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol Cocker Spániel mennyire...

Angol Cocker Spániel mennyire gyermekszerető?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a fajta,családi házba aminek nagy az udvara,két gyermek mellé,mennyire ajánlanátok?

Természetesen sokat sétálnánk,mert amúgy is szeretünk kirándulni.

Bent is lenne és kint is,(gondolok arra,ha nagyon hideg van akkor bent lenne éjszakára,de ha nagy meleg van akkor éjjel akár kint is alhatna).

Nem házörzésre kell,nem munkára,hanem családtagnak.

Mennyire gyermek barát,olvastam ezt is,azt is?! De a spánielesek,talán többet tudnak erről mondani.

A másik kérdésem,ha esetleg nyáron,kint alszik a kutya,mennyire ugatós?(a gyerekek hálószoba ablaka a kertre néz)

Köszönök minden segítő választ,legyen az pozitív vagy negatív!


2011. okt. 3. 00:03
1 2
 1/17 Anonimus213 válasza:
Szia :) A legjobb választás nagyon gyermek szerető én csak ajánlani tudom imádni valóak a spánielek! Én javaslom hogy éjjelre mindig legyen benn a lakásban, és mindig legyen lenyírt a szőre és ápolt legyen főleg ha a lakásban is van!
2011. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Anonimus213 válasza:
Az ugatás érdekes dolog minden kutya ugat szokták mondani, de ez gének kérdése is is valamelyik rühelli a postást valamelyik a macskákat de lehet épp olyat fogtok ki amelyik olyan génekkel rendelkezik aki alig nyikkan meg!
2011. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mustafa33 ***** válasza:
Jó családtag, de vigyázatt, legjobb ha legalább héthetesen vagy nyolc hetesen veszi. Ha a spánielt hat hetes kora előt veszik el az anyjától, idegbajos lesz, kiszámíthatatlan, verekedős, harapós.
2011. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nagyon ragaszkodó, hihhhetetlenül játékos (erre oda is kell figyelni kicsit talán mert akkor is játszik amikor már teljesen ki van merülve szóval elég nehéz lefárasztani teljesen :D) és nagyon falánk :) Szerintem jó család kutya, a gyerekeket szereti. Elég nagy szájú, de inkább csak akkor ha a gazdi ott van mellette :D Ugatni mondjuk elég sokat ugat, ha kint van, de szerintem ez nevelés kérdése. A mi kutyánk az bent van többnyire és azért ugat hogy engedjük be :D Néha talán kicsit agresszívabb is tud lenni ha kicsit nyűgös. De azt nem nehéz észre venni
2011. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
A spánielek is nagyon édesek, de ahogyan szeretnétek tartani egy labradornak is tökéletes helye lenne nálatok!:)Ők nagyon-nagyon családcentrikusak és megbízhatóak, mellesleg pedig gyönyörűek:) [link]
2011. okt. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Igyekszem én is tájékozódni erről a fajtáról,de a közvetlen környezetemben nincs senkinek,és nem is volt spánielje.

2011. okt. 3. 00:24
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm..a Labradorok is számításba jöttek már,de számunkra ő már nagy kutyának számít,a kissebbik gyerkőc 1 éves a nagyobbik 8,ezért gondoltuk,hogy a spániel megfelelő méretű volna.
2011. okt. 3. 00:28
 8/17 anonim ***** válasza:
Imádnivaló kutyák :))!!! Én 10 évesen kaptam egy angol cocker spanielt,13 évig volt hű társam,igaz barátom!Sajnos már az örök vadászmezőkön pihen,hiába volt és van is azóta kutyám,ő különleges volt... a mai napig mindig az eszembe jut!!!
2011. okt. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mégegszer köszönöm a válaszaitokat! Tehát akkor ilyen kicsi gyerekek mellé is érdemes venni egyet.

Természetesen még szívesen olvasok hozzászólásokat. :)

2011. okt. 3. 10:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Kiskutyát NEM szakítunk el az anyjától 8 hetes kora előtt!!!!!! Különben akkor lesz agresszív, mert nem szocializálódik rendesen!


A legérdemesebb elhozni a kiskutyát 12 hetes kora körül az anyja mellöl. Ennyi idő kell hozzá, hogy normálisan tudjanak szocializálódni, megtanulni kutyául viselkedni. Nagyon vigyázz a zugtenyésztőkre, kizárólag minőségi kiskutyát szabad venni ebben a fajtában, mert rengeteg örökletes betegségük lehet (leggyakoribbak a prcd-PRA /progresszív retina atrófia/, ami 4-5 éves korra teljes vaksághoz vezet, az FN (familiáris nefropátia, az ebben szenvedő kutyák kiváétel nélkül 1 éves koruk körül elpusztulnak, és a HD (csípőízületi diszplázia, ami a csípőizület eldeformálódást jeleneti, a kutya lesántul, és csak a műtét enyhítheti a fájdalmait).


Aki azt mondja, hogy ezek nem lényegesek, igenis azok! A fajta borzalmasan túlterhelt ezekre a betegségekre!

A minőségi kiskutyákat tenyésztő tenyésztők ezekre szűretik a kutyáikat, és mentes egészségügyi szűrésekkel ez kizárható.


Nagyon fontos a törzskönyv is, hiszen az a kiskutya származását igazolja. Na meg a garancia.


A gyerekek mellé kifejezetten ajánlom őket, de a gyereket is nevelni kell a kutyához, nem csak a kutyát a gyerekhez. Meg kell tanítani a gyerekeknek, hogy ne húzzák a kutya fülét, farkát, mert az fáj neki. És legyen bármilyen kutya fajta, mindegyik rosszul fog erre reagálni.


Vannak egyes kutatások, amelyek igazolják, hogy esetlegesen az arany színűeknél előfordul agresszív egyed. Hogy ennek mi az alapja, nem tudom, csak hallottam róla, de én pont emiatt választottam fekete kutyát.


Az én kutyám 2 éves, egy viszonylag jó kennelből vettem, ahol szűretik a szülőket, és minőségi nevelésben részesítik a kicsiket. Nincs hatalmas szaporulat, kevés a kutya. Tudnak IGAZÁN foglalkozni a kölykökkel. Ha gondolod, megadom privátban a címüket.

2011. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!