Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam őket? A kutyát is?

Ivartalanítsam őket? A kutyát is?

Figyelt kérdés

Most a hétvégén találtam egy kóbor kidobott cicát, és befogadtam magamhoz. Egy aranyos, rosszcsont kislány. És mivel nem akarok sok kiscicát, meg szerintem neki is jobb lenne, ivartalanítanám, most féláras akció is van nálunk.

Na és most az igazi kérdés :) : Van egy fiú közép spitzem. És szerintetek ivartalanítsam őt is? Mert szaporítani nem szeretném, de igazából kiszökni se tud, figyeltünk a ház beköltözésnél, hogy ne tudjon elkóborolni, mert olyan szeleburdi, hogy haza se találna. Van valami előnye vagy hátránya? Nagyon pörgős egy kutyus, meg mondjuk túl domináns is ( tudom, hogy ez nem múlna el tőle, még a nevelésén kell nekem dolgoznom)

A macskát azért szeretném mert úgyis elkóborol és folyton csak fialni fog, mert azért falun nem nagyon ivartalanítják még az állatokat.


2011. okt. 3. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a csavargáson kívül más előnyei is vannak. Mondjuk egy csomó betegséget meg lehet előzni vele, például a rákot. És még lehet, hogy a dominancia problémán is segítene. Nem oldaná meg, de könnyebben kezelhető lenne. Az én kanom még nem volt ivartalanítva, ha a környéken tüzelő szukát érzett, totál bekattant. Az ivartalanításról, legyen szó kanról szukáról, csak pozitív dolgokat tudok mondani. Jelenleg 2 cicám, és 7 kutyám van, mind ivartalanítva, kanok szukák vegyesen. Így az összhang is tökéletes köztük.
2011. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ivarszervi betegség fordul elő a kutyáknál, ezeket mind kizárhatnád.

Én is menhelyről vittem a nagyimnak vidékre 2 cicát (anya - fia páros) és mindkettőt ivartalaníttattam előtte.

2011. okt. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod szaporitani,akkor mindenképp javasolt ivartalanitani.
2011. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam, hogy sok betegség ellen jó, csak lehet, hogy hülyeség, lehet, hogy nem kéne, de kicsit az emberhez hasonlítom, hogy pl nekem is milyen rossz lenne. De lehet, hogy nem így kéne nézni. :)
2011. okt. 3. 09:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy ő tisztában van azzal, hogy melyikek az ivarszervi, és az altatásban elvégzett műtét után eszébe fog jutni, hogy épp az ivarszervek hiányoznak?
2011. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igaz, valószínű, nem az lesz az első gondolata, hogy hé hol vannak a heréim?
2011. okt. 3. 09:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem kellene az emberrel összehasonlítani őket. Az ember szerelmes lesz, családot alapít. Ők ugyanezt ösztönből csinálják, nem az élvezet miatt, sőt nekik fájdalmas is. Ezerrel tombolnak a hormonok a kan kutyádban, és nem engeded párosodni, nem engeded, hogy engedelmesedjen az ösztöneinek. Ez frusztrálttá teszi őket. Ivartalanítás után ők is megkönnyebbülnek.
2011. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igy van,nekik az a rossz,ha évente 2x nem párosodhatnak,pedig az ösztön ezt diktálja.
2011. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!