Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxot használhatok kutyaháznak?

Boxot használhatok kutyaháznak?

Figyelt kérdés
Nemsokára költözünk lakásból kertesbe, de a kutyák nagyrészt a lakásban lesznek így is, viszont jön a tél és csak egy kutyaház van. Arra gondoltam, hogyha akarnak bebújhatnak az egy kutyaházba, de odatenném azért a boxot is, hogy külön-külön is bebújhassanak. Ha letakarom egy kartonnal, vagy egy pokróccal, akkor szélvédett helyen talajtól magasabban (a teraszon) megteszi melegedőnek egy box is? Vagy a box tönkremenne odakint?
2011. okt. 3. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A box az egy kb. 3mm vastag műanyagdarab... Ennyi erővel lehetnének a jeges fűben is...


Inkább csináltassatok egy jól szigetelt fa kutyaházat... Nem nagy dolog, egy valamire való férfi pár óra alatt megcsinálja.

2011. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vaterán már vehetsz új, szigetelt kutyaházat, a kutyának megfelelő méretben és egyáltalán nem drágák.

Box az tönkre is megy, és kuva hideg...

2011. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 christa84 ***** válasza:
Saját magadnak is megépítheted a full extrás kutyaházat: elmondom nálunk hogy néz ki a két spániel kinti "lakása". Ha teraszra számod: osb lap 2 rétegben, közötte lakóházaknál használatos "hungarocell" szigetelés. A hivatalos nevét nem tudom de olyan fél m2-es táblákban kapható. Alulra én hajópadlót tettem! ha nem éri eső a teteje is lehet szigetelt osb verzió. Ajtajára lehet kapni úgynevezett termofüggönyt (ilyet használnak pl hűtőházak hidegének bent tartására is, a meleget is bent tartja). Ha van rá keret fűtőkábelt vagy fűthető párnát is elhelyezhetsz (egyébként egy elektromossághoz értő szakember meg tudja csinálni Neked) a lényeg h. rágás mentesen tedd be. Ha ez megvan már csak a kedvenc párna meg ágy hiányzik belőle ami gondolom van nekik. Ezek ellenére ha havas az udvar vagy nagyon repkednek a minuszok én soha nem hagyom kint a kutyusokat... Sok sikert! :-)
2011. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)


A fűtés szerintem nem olyan jó, bár attól függ, milyen fajta kutyáról van szó!

Az ember is könnyebben megfázik, ha átmelegedve leveszi kint a pulcsiját... - kb. ugyanez történne a kutyákkal.


nno.:)

én is OSB párti vagyok, viszont az én édes apukám finoman szólva nem egy ezermester, szóval ha Nálatok is hasonló akadály áll a tökéletes kutyaház megépítésének útjában, javaslom az én egyszerűsített verziómat:


veszel egy raklapot, és elegendő mennyiségű OSB-t. (ezt majd kiszámolod.)

ezt kockaként ráerősíted a raklapra (én a tetőszerkezetet külön csináltam meg, hogy kisebb legyen belül a hely - tehát könnyebben befűthető...:))

belülre minden oldalra tettem erősítőt tetőlécből - ez az esetleges réseket is jól befedte, kivágtam az ajtót, és kész.

ami nem OSB - pl. a raklap, azt érdemes beereszteni gombaölővel és lenolajjal, utána zománcfestékkel jó vastagon bekenni! (száradási időket figyelembe véve persze!) ettől sokkal időtállóbb lesz.


a tetőszerkezetet szintén tetőlécekből és OSB-ből raktam össze, erre pedig nem jut eszembe milyen cserép-szerű lapokat tettem...

nálunk a tüzépen is lehet kapni...


és a hőszigetelés:

a nagy trükk ott van, hogy én alulra polifómot szögeltem, ez a legjobb hővisszasugárzó.

ha van rá keret, oldalra is tehettek ilyet, vay régi pulcsikat, rongyokat...

+ én szilikon tömítővel (praktikerben, gazdaboltban stb lehet kapni) a biztonság kedvéért még benyomtam az oldalakat, hogy mindenféle rést kizárjak...)


Ebben az egészben az egyetlen szívás az OSB-k méretre vágása volt, 21 éves lány létemre én flexeztem.:D

viszont ha nincs otthon flex (sikító), akkor érdemes a fatelepen megcsináltatni ezt, mert OSB+fűrész = esélytelen lehetetlenség.:D



Remélem, segítettem a dolog gyakorlatias részében valamicskét!:)

2011. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 christa84 ***** válasza:
Nagyon jó az ötlet :-) Én is nő vagyok, obiban vágattam méretre a cuccot tervek alapján, flexel nem próbáltam :-))
2011. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Attól függ, milyen fajta. Hideg ellen nem véd. Eső ellen jó a box is. A huskyknak van 3 ház, annak a tetején alszanak, a boxba viszont befekszenek.
2011. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!