Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyi virslit adjunk neki?

Menyi virslit adjunk neki?

Figyelt kérdés

Üdv!


Arra lennék kíváncsi hogy van egy 10 hetes kis kutyánk és egy 100grammos virsli csomagból menyit adjunk neki? Illetve meg kell neki melegíteni? (4db virsli van a csomagban)


2011. okt. 3. 12:26
1 2
 1/17 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Miért akarsz 10 hetes kutyának virslit adni?
2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem semennyit! A virsliben disznóhús van, azt meg kutya nem ehet! A baromfis sem jobb, a sok génkezelt szójával! Én egyszer láttam, hogyan készül ez a termék. Azóta én sem ettem! :)
2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Virslit? Az még az embernek sem megfelelő táplálék, nemhogy egy kölyök kutyának! Inkább adj neki kölyök tápot! Meg amúgy is, ha nem írod le, hogy mekkora kutya, akkor erre nem lehet mit válaszolni. Egy fél kilós csivavának nem annyi kaja kell, mint egy 10 kilós bernáthegyinek...
2011. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

0 azaz 0 grammot


junior eledellel lehet etetni, lehetőleg minőségi junior száraz táppal


ha jutalomfalatot szeretnél adni neki, akkor max egy negyed virsli nagyon apró darabkákra vágva és csak tanuláshoz - de a sajt ill a bolti jutifalatok is jók erre

2011. okt. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
semennyit. sós, fűszeres, nem jó akutyának. Adj neki száraztápot. Vagy húst
2011. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

"Az még az embernek sem megfelelő táplálék, nemhogy egy kölyök kutyának!"


Szóval nálad ez a sorrend: kölyök kutya>ember.



Kérdező: pont emiatt nem reprezentatív ez a fórum.:) Itt olyanok fordulnak meg nagytöbbségben, akiknél a kutya többet jelent, mint az ember. A kutya az csak egy kutya marad, szeressem akármennyire is. Adjál nyugodtan annak a kutyának virslit, évszázadokon keresztül a kutyák a maradékot kapták, mégis fent maradt a faj. Pl szerinted egy középkori családban, akinek kutyája volt, az mit kapott enni? A hulladékot, amivel már tényleg semmit nem lehetett kezdeni. Én nemazt mondom, hogy te is hulladékkal etesd a kutyát, de akár konyhai maradék is simán belefér. Ez csak a fogyasztói társadalom propagandája a kutyabu-zik felé, hogy elhitetik veled, hogy te akkor vagy jó gazdi, hogyha megveszed a kölyök kutya tápot 1000ft/kg áron és ezt sokan el is hiszik, mint ahogy a mellékelt ábra mutatja.

2011. okt. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

kedves előző

a kutya évszázadokon keresztül maradékon elsősorban nyesedéken élt. abban nem volt só.

Ha tudnád, hogy hány kutyát kell hugykövességgel kezelni,mert a kedves gazdi sós étellel eteti?

egy közepes száraztáp sem drágább mint a virsli.

2011. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
utolsó, a középkorban éltek a kutyák 2-3 évig max, manapság megy akár 20 évig is ;)
2011. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Erről érdekelne , hogy honnan veszed, mert a középkori ember nem hinném, hogy ilyen hülyeségekről vezetett statisztikákat...



Igazából mindegy is, mindenki úgy eteti a kutyáját, ahogy akarja. Én nem fogom neki megvenni a drága tápot, meg a drága konzervet, és nem azért mert nem vagyok gazdag, hanem azért, mert az csak egy kutya, és a maradék teljesen megfelelő neki. És ettől a ténytől még nem leszek rossz gazda. Szüleimnek és nagyszüleimnek is számtalan kutyájuk volt, a legtöbb 10évig vagy tovább élt, pedig az étrendjük maradékokon alapult. Persze lehet, hogy az ilyen kitenyésztett dögöknek, mint a yorki meg csivava, csak ezeket lehet adni, mert megdöglenek, de az én szememben ezek a fajták nem kutyák.

2011. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kedves 12:43-as, elég szűk látókörűen gondolkodsz ha neked ez jön le az egészből. Ez nem kutya-ember fontossági sorrend kérdése. Egyszerűen arról van szó, hogy más jó a kutyának (főleg egy kölyöknek) és más jó az embernek. Hiába drága a jó minőségű kutyakaja, mégsem mondanánk, hogy egyék az emberek is azt, mert ha drága, akkor biztos jó az embernek is! Fordítva is így van, ami az embernek ideális, az a kutyának nem biztos. Persze a kutya is eléldegél mindenféle szeméten, ahogy egy embert is életben lehet tartani száraz kenyéren és vízen. Csak nem ez az ideális. De gondolom Neked ezt hiába is magyarázom. Persze válaszolhattuk volna azt a kérdezőnek, hogy etesse nyugodtan virslivel (mellesleg virsli árban igen jó tápokat lehet már kapni), ha később kiderül, hogy a táplálásból adódó betegésege lett a kutyának, akkor ismét ki lesz a hülye? Hát persze, hogy mi, hiszen mi nem szóltunk, hogy a virsli nem kutyának való!
2011. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!