Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
23%

Nem az a baj, hogy az állat azonosíthatóvá válik, hanem a lehetséges egészségügyi mellékhatásokkal, amiket nem vizsgálnak, mert a chip úgyis ártalmatlan.

Ezután úgyis meg fognak ölni minden olyan kutyát, amit eddig kitettek. És mi lesz a tenyésztőkkel? Tőlük is be fogják szedni, mivel a tenyészállatok nem lehetnek ivartalanítva. Ez tönkreteheti a magyar kutyatenyésztést.

2011. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
53%

Te hány éves vagy??? Ekkora összefüggéstelen hülyeségeket felnőttként nehéz összehordani - hacsak nem való világ színvonalú tv műsorokon szocializálódtál...


A chipnek nincsen semmilyen mellékhatása, az nem sugároz, nem ad jeleket, semmit. Az olyan mint egy vonalkód, egy számsort tárol el, ennyi, ehhez a számsorhoz kötnek adatokat és rögzítenek a neten.

A tenyésztők meg szépen ki fogják fizetni. Ennyi. Aki ennyit nem költ a kutyáira, annak tenyésztenie sem kell. A magyar kutyatenyésztésnek talán még használni is fog... bár én még mindig vallom, h ahhoz azért sokkal magasabb (30-40 ezres) összeg kéne.

2011. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
Dehogy teszi tönkre a kutyatenyésztést. Akinek van annyi pénze, hogy mindenféle szűrésre vigye a kutyáját és prémiumtáppal etessen, annak erre is lesz. Ha meg nem, akkor úgy istenigazán tényleg csak az igazán jó tenyészetek fognak fennmaradni. Szerintem.
2011. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
15:45 ki hisztizik? Ha kell kifizetem, ha nem akkor nem. Ennyi. De itt az olyanokra is kellene gondolni akiknek nincs mondjuk felesleges pénzük még ilyenekre is! Észkombájn...a hangsúly nem rajtam van.
2011. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lenne értelme,ha az ,,újonnan,, megvett kutyára kéne(kölyökre),és akkor mindenki úgy venne kutyát,hoogy tudja h mennyit kell költeni rá.
2011. okt. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
63%

Azért,mert sokan nem tudják, de jelenleg is van ebadó,méghozzá a veszettség elleni oltás árában.

A másik,hogy ismét azokkal csesznek ki,akik tisztességesen tartják a kutyájukat. HIszen az,akinek ki van kötve,és se veszettség ellen,se más ellen nincs beoltva,annak hivatalosan nincs kutyája,mert az a kutya nem létezik.

Tehát, az fizet,aki oltat. Aki meg oltat,de nem akarja kifizetni, az kidobja, vagy megöli a kutyát. Sokkal több kóbor kutya lesz.

2011. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
74%
Egy darabig. De az az ember aki emiatt kidobja az utána nem vesz még egyet. Így a kereslet oldal drasztikusan csökkenhet, ami a kínálati oldal csökkenését is eredményezi. De ehhez a 3500 Ft kevés lesz.... legalább 30-40 ezer kellene h legyen és az ivartalanított és menhelyi kutyák mentességet kapnának. Könnyebben és gyorsabban meg lehetne oldani ezeket mint itt sokan gondolják. Csak senki nem meri meglépni ezeket a lépéseket.
2011. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
100%

Aha.

Akkor vázolom az én helyzetemet.

3 kutyám van,mindhárom utcáról befogadott.

A legidősebb olyan öreg,és olyan beteg,hogy az orvos azt mondta,nem kellene ivartalanítani,lehet,hogy túl sem élné.

Nem menhelyi,és nem ivartalanított.

Ha megpusztulnék,se tudnám kifizetni a 40ezret.

Akkor rossz gazdi vagyok?

A kutyáim mindent megkapnak,ki van nyalva a seggük, de akkor el kellene venni tőlem őket?

2011. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
100%

Soroljam csak gondolkozni kell!

1.)több lesz a kóbor kutya

2.)nincs az embereknek pénzük

3.)megy az államnak a pénz

és nem elég hogy megvesszük a kutyát,etessük,oltsuk,még fizzesünk is ebadót

2011. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:

Én személy szerint fel vagyok háborodva.


1. Mi az hogy a polgármester hatásköre? Hol itt az egyenlőség? Ha van egy jobb helyzetben lévő település akkor ott nem lesz adó, a miénk meg csődközei helyzetben van és itt igen? Az a kutya nem olyan kutya mint a két helyen?

2. Most is vannak szabályok, törvények amik nincsenek betartatva. Pl: oltás megléte, lánc stb...

3. Nem előbb kellene az ivartalanítási akció és utána az adó? Gyűjtöttem rá, hogy az egyik kutyámat ivartalaníttatni tudjam. Oké - számoltam ezzel a költséggel a kutya vásárlásakor. Ki tudnám fizetni most nagy baj esetén az állatorvosi számláját? igen, de akkor más számla nem lenne kifizetve. Szuper prémium táppal etetek? Nem. Már csak az tarthat kutyát aki nagyon gazdag? Ezek szerint.

2011. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!