Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit vannak úgy oda...

Az emberek mit vannak úgy oda az ebadó miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok pénz, nekem 3 kutyám van, én se örülök, de ha belegondolnának egy percre, akinek van kutyája, és érdekli, az kifizeti, aki meg nem, az úgyis kidobja a kutyát, mert ennyit ér neki.

És egy gyerek sokkal több pénzbe kerül, mint az a háromezer forint.

Mit vannak úgy oda, hogy ebadó, de rossz?


2011. okt. 3. 14:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
100%
Én etikátlannak tartom, a macskatenyésztő miért nem fizetnek? Egy fajtatiszta kiscica, vetekszik egy kiskutya árával. Az egzotikus papagájokat tartók? A galambászok, vadászgörényesek, stb. Miért, mindig a kutyások? És ha már mentesség, akkor mondjuk az Engedelmes, BH, és HPO vizsgákkal rendelkező kutyák miért nem kivételek?
2011. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
76%

A chipezés jelenleg is kötelező..... PAPÍRON!

DE! Hiába kötelező, ha 1/nincsen regisztrálva

2/ha chip nélkül adja el semmilyen következménye nincsen. Akkor hogy akarnak bevezetni ebadót, ha a jelen szabályokat SE tartatják be???????


Én megmondom őszintén azt sajnálom, hogy a rengeteg pénz megint állambácsinak megy a zsebébe, mert ugye szegény állambácsinak valamiből nyaralni is mennie kell.....

Persze most lehet jönni azzal , hogy de azt az összeget a menhelyeknek fogják adni. AHA! Én meg el is hiszem!

És mit tudnak csinálni azokkal akik nem oltatják egyáltalán a kutyájukat? Mert a sok faluban tanya világban még mindig ez megy. Ha elpusztul a kutya majd lesz másik. És itt megint a tisztességes becsületes ember fogja megszívni, és nem az aki eddig se fizetett egy fillért se a kutyájára.

És mi történik akkor ha én nem fizetem be? Leültetnek az adósok börtönébe? Akkor inkáb leülöm mint hogy KÉTSZER is adózzak a kutyám miatt. Mert ( ugyan írta már valaki ) a veszettség elleni oltás már tartalmazza az ebadót. Kétszer nem fogok fizetni az biztos!


Ja és aki meg inkább gyereket akar tutujgatni, az tutujgasson gyereket, de attól még nem kéne beszólni azoknak akik állatokat tutujgatnak. Mindenki azt tutujgat amit akar, és ami jól esik neki. Én gyereket ide Mo.-ra SOHA nem fogok bevállalni, mert NEM tudom anyagilag fenntartani. Az meg hogy éhezzen és ne tudjak neki ruhát és egyebeket venni annak semmi értelme.......

2011. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
Végig olvastam a válaszokat, valaki kérdezte, hogy külföldön kell-e fizetni, valamilyen adót a kutyákra? Külföldön élek, tudom, hogy az én kutyámra havonta kell beadni 1 összeget (ami nem CSAK 3000ft) és mindenki kifizeti (kutyabiztosítás a neve, ha történik vele valami, akkor kifizetik az ellátást.És ivartalanított kutyásoknak is fizetni kell), akinek nincs ennyi pénze, nem vesz kutyát, 1 szaporitóval se találkoztam. Menhelyen nagyon kevés kutyák vannak, ellenben a macskákkal.
2011. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
Külföldön igen, visszafordítják a befolyt összeget. DE itt Mo. nem fogják csak ígérgetnek......
2011. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
46%
Hát én még nem hallottam ilyenről hogy ebadó de ha van akkor igenis ellenzem!!! Több okom is van rá annak ellenére hogy kitudnánk fizetni és elég sok ember is. DE! Mi lesz vajon azzal a sok-sok emberrel akik kutya vásárláskor vagy amikor befogadták nem számoltak plusz ezerforintokkal és mondjuk nagyon szűken jön ki így is?? Na és ezek az ebek hova kerülnek??? Az utcára?? Az illatos útra??? Esetleg egy dugig tömött menhelyre???? Sintértelepre?? Ja és amiért még iszonyatosan ellenzem, hogy szerintetek hová megy az a sok pénz??? Neem, nem a menhelyeknek, utcán élő kutyák eltartásához, állatorvosokhoz vagy egy állatvédő szervezethez neeeeem!!!! Hanem azért hogy megfizessék asok hülyét akiknek az a feladatuk hogy kitalálják milyen adót tudnak még kicsikarni meg azoknak akik kitalálják a terek/utcák új nevét! Hogy valami aranyban úszó család minden nap feltölthesse a tenger méretű medencéjét gyémánttal!!!! Na igen ezekhez kerül a kutyásoktól elvont pénz!!!
2011. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
49%

valaki írta hogy aki nem tud évente 3500 ft-ot kifizetni mit csinál ha a kutyája beteg lesz? ... az teljesen másnak tartom mert azt kifizetném mert a kutyám életéről lenne szó ... de ezt nem fizetném ki mert hülyeségnek tartom hogy mindent meg adóztatnak! és ezt az összeget nem is igazán tudjuk hogy hova fog menni ...


amúgy meg ha bevezetik elviszem a menhelyre a mamámmal meg kihozatom és azt a 3500 ft-ot elteszem ha ne adj Isten valami komolyabb baja lenne vagy vennék neki belőle valamit :P

2011. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. nem rossz az elgondolás, és miért is? Mert a MENHELYNEK adsz adományt, és azt TE adod, és igy oda kerül a pénz, ahova kerülnie kell. és már meg is van a kiskapu:))))
2011. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
Én is bedugom mind az 5 CH kutyámat a fajtamentőkhöz, kifizetek mondjuk 20 e ft.-ot, és hazaviszem őket! És igy mindenki jól jár.
2011. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:

Tévedés,nem 3500ft.6000ft-ról szól már a dolog.

Kutyánként!!!!

2011. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább ivartalaníttatom a kutyámat. Még mindig olcsóbb, mint 10 évig fizetni az adót...(persze nem komoly, csak egy meglátás) Amúgy meg szerintem úgy lenne igazságos, ha annak nem kéne fizetni aki az adó bevezetése előtt vett kutyát, mert az nem számított arra, hogy később még szegény kutyusokra is adót vetnek ki és fizetnie kell még ezt is a kutya ellátása mellett.
2011. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!