Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás utáni...

Kan kutya ivartalanítás utáni kérdések. Mi a helyes?

Figyelt kérdés

2,5 éves kan kutyámat ma 11-kor műtötték, 13 óráig nyüszögött, de most már ki akar menni a kertbe. Pisi, kakira kiviszem, de ugye utána hozzam be a lakásba, hogy ne koszolódjon a seb? Természetesen éjszakára is bent marad, de úgy látom rajta, hogy nem szívesen. Tartsam bent erőszakkal?


Pólót szeretnék rá adni, de nem tudom, hogyan kell, ha fölülről adom rá, akkor felcsúszik és pont a lényeg marad szabadon... Segítenétek?


2011. okt. 3. 14:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

miért is akarsz rá adni pólót?

Ha attól félsz, hogy nyalogatja a sebét, akkor vegyél a fejére olyan "tölcsért".

Én a helyedbe bent tartanám az elején.

2011. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
nem kell rá poló. Tartsd bent, vagy ha nagyon nyugtalan akkor menj ki te vele.
2011. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nagyon nyalogatja, egyfolytában mellette vagyok, de nem tudom meddig bírok mellette maradni, éjszaka aludni is kéne egy keveset. Természetesen nappal egyfolytában felügyelem, de az éjszakával lesz gond. Tölcsért szándékosan nem hoztam el az állatorvostól, mert többtől hallottam, hogy "megzavarodik". A póló "humánusabb" megoldásnak tűnik.
2011. okt. 3. 15:04
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

dehogy zavarodik. Ez butaság!

Nyugodtan elhozhattad volna. Fura neki az elején hogy nem lát, de két nap és megtanul vele közlekedni.

Én visszamennék érte.

Első voltam

2011. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Vissza menjek? Hát jól van. De pólóval nem lehetne megoldani, hogy ne piszkálja?
2011. okt. 3. 15:18
 6/25 anonim ***** válasza:

maximum, ha becsomózod vele a hátsó részét. Egyébként a pólót biztos lefogja magáról húzni kb. 4 perc elteltével. Tényleg menj vissza érte. A sebnek is jobb, ha nem ér hozzá a kutya, meg neked is, hogy éjjel nem azzal kell törődnöd, mikor vetkőzött le a kutya. :)

még mindig első

2011. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát jól van, meggyőztél. Megyek és elhozom.
2011. okt. 3. 15:35
 8/25 anonim ***** válasza:
... és ha már visszamész, akkor beszéld meg ezeket a dolgokat az állatorvosotokkal...
2011. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Már voltam, gallér elhozva de egyszerűen megőrül tőle, le is vettem. Az orvos is azt mondta, hogy jobban zavarja a gallér mint maga a seb. Úgy döntöttem inkább virrasztok . . .
2011. okt. 3. 18:13
 10/25 anonim ***** válasza:
Nyalni tilos, elfertőződik és akár a varratot is kiszedheti egy óvatlan pillanatban. Tetszeni nem fog neki, az tuti, de ne hagyd magad befolyásolni. 10 napot ki fog bírni. Az enyémek ilyenkor rettentő durcásak lettek és bosszúból következetesen mentek neki minden útjukba kerülő dolognak, ha kilométernyi hely lett volna kikerülni, akkor is.
2011. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!