Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy egy kutya...

Mitől függ, hogy egy kutya éjszaka alszik e vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy Rotim, ő ahogy lemegy a nap elmegy a helyére aludni, viszont van egy Dalmatám is, aki éjszaka éberen őrködik, sose alszik, hajnaltájt szokott pihengetni, de akkor is éber marad. Igaz sokkal keményebb házőrző mint a Roti..
2011. okt. 3. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg minden kutya éjszakai állat lenne, éberen. Gyakorlatilag mi is a mi ritmusunkhoz szokattuk a kutyát. Ha napközben nem hagynád aludni, éjszakára jól lefárasztanád a dalmatád, biztos húzná a lóbőrt. Utána pedig megszokná, hogy este van alvás. A miénk már 10-kor nem lát, olyan álmos:) (bár nekünk nem házörzési célra van)
2011. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy dalmatának sokkal több mozgás kell mit egy rotinak. Valószínű a dalmata nincs lefárasztva napközben ezért nem alszik
2011. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ne gondold.

Szokták mondani, az a kutya ugat, amelyik nem harap. Attól, hogy vircsaftot csap a dalmata, az még nem azt jelenti, hogy kemény házőrző, csak a bizonytalanságát próblja így leplezni.

Viszont amelyik nyugodtan kivár, mint a roti, az biztos cselekedni fog, mikor szükség van rá.

Az én németjuhászom is hasonlóan "alszik" az éjjel. És valóban csak akkor hallod a hangját, ha szükség van rá. Pl. ha jön a szórólapos, akkor ordítva ugrik a kerítésnek (nem is sűrűn kapunk lapot), viszont volt olyan, hogy jött ismerősöm (akit a kutya nem ismert) és azt hitte benyúlhat a kutyához, mert az nem ugatott rá, csak állt kétlábon a kerítésnél és nézte. Aztán mikor a csávó odanyúlt hozzá (simogatás céljából) ráfogott a karjára. Csak azért tudom, mert épp mentem ki a házból.

Mivel őrző-védőn tanult kutya nem tép amig nincs baj, csak fog.. ennyi volt a szerencséje, meg hogy én otthon voltam. Különben elálldigáltak volna ott egy darabig.

2011. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Dalmata se ugat, csak cselekszik, több sikeres "akciója" volt már..Ártándnál a román határnál volt őrkutya /mondjuk ezt azóta se értem, pont egy dalmata:) / 1 évesen korában hozta el apám, mikor megszűnt a részleg, most 11 éves..Napközbe Rotival szokott játszani rengeteget, sétálni is szoktuk vinni :)
2011. okt. 3. 15:15
 5/12 A kérdező kommentje:
éves*
2011. okt. 3. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:

furi.. dalmatát még nem láttam mint őrkutya. :) Mondjuk, nem is éli "divatját" szegény fajta.

de, ha ilyen kis kemény.. tisztelet az övé! :) németjucis voltam.

2011. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól hogy nappal alszik e vagy sem..
2011. okt. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is Dalmatám(családi kutya) volt a Német Juhász(őrző-védő kiképzést kapott) mellett.Esküszöm,faterom a végén a Dalmatát vitte melózni,mert jobban lehetett rá számítani mint az e célra taníttatott NJnkre. :))
2011. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En rottim is "alszik", vagyis meg sem mozdul ha ismerosoket hall. De ha kimegyek ejjel a kertbe, rogton felugrik, megnezi ki az. ugyhogy lehet hogy megsem alszanak, legalabbis nagyon eberen?
2011. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hát.. őszinte leszek (és nem sértés, tehát senki ne vegye magára) én sem bíznék a rajzos (fekete-cser) németjucikban. Azokból valahogy kinevelték az örző-védő szellemet (mivel mindenkinek az kellett a nagy divatja miatt, nem lehetett agresszív állat), de egy fekete, vagy ordas az szerintem tökéletes munkakutya. :)

Persze megfelelő tenyésztésből, jó vonalú szülőkkel.. :)


Mondjuk én nem ismerem a dalmatákat. :) Egyet..látásból! :D


Még mindig németjucis voltam

2011. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!