Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kifarol ültetés...

A kutyám kifarol ültetés közben, hogy tudnám ezt korrigálni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 16:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy félre teszi oldalra a popsiját? Ez nálunk is probléma, én azt csinálom, hogy csak azt fogadom el, mikor szépen ül, ha nem, akkor felállít és újra leültet míg szép nem lesz.
2011. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nálunk is egy időben ez volt, de most már helyesen ül mindig! :) Lehet idő kérdése. Esetleg amikor szépen ül akkor jutalmazzátok!
2011. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem segíthet az amit az első írt,vagy még az is ha egy picit rálépsz a a lábára.(de ne úgy hogy fájjon neki csak egy picit)de ez csak akkor jó ha úgy farol ki hogy a lába is kint van oldalra. Elég hülyén fogalmaztam remélem értd! :D
2011. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha a kifarol azt jelenti, hogy nem szorosan melléd ül, akkor gyakorolj fal mellett sokat. Aztán ha megy, akkor kezdd el arrébb, és csak azt fogadd el, ha jól csinálja.
2011. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ez utóbbit jelenti (láb mellett ülésből farol ki) akkor én nem feltétlenül a fal mellettet tanácsolnám, mert utána marha nehéz lesz elvenni a falat a feladatból. Én arra azt csinálom, hogy teszek egy kis kört jobbra, hívom láb mellett, és a kiskör végén általában jó helyre érkezik be.
2011. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akár egy padon is gyakorolhatsz. A keskeny részen meg fogja tanulni az egyenes ülést. Melletted pedig öltetéskor odanyúlsz a combjához és nem engeded, hogy ferdén űljön le. Van, aki pálcával tartja helyes irányban a kutyát. Szóval sok lehetőséged van.
2011. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam :) Eddig én is azt csináltam, ha nem jól ül akkor úra pár lépés előre, de kb 10 szer kell ezt eljátszani vele, és ha végre normálisan leül, következő alkalommal megint kifarol. Köszi a tanácsokat, kipróbálom
2011. okt. 4. 17:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy tanítasz, én klikkerrel így viszonylag egyszerűen lehet pontosítani, mert helytelen ülésre nincs klikk és kész. De érdemes megnézetni a térdét, az enyém azért farol ki ülésnél is meg fekvésnél is, mert patella ficamos.
2011. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 17:31-es, elég sok kutyáról tudok a sulinkban, akinek a fal mellett gyakorlás segített. Nem véletlenül javasoltam ezt.
2011. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is tudom, szoktam is ajánlani, de csak végső esetben. Biztos, hogy te is tudod, hogyha túl nagy segítséget teszel egy feladatba a kutyának, akkor azt marha nehéz utána elvenni, és a legtöbb gazdinak nincs meg az a tapasztalata, ami alapján már a legelején elkezdené elvenni a segítséget. Én akkor a falnál már jobban szeretem a járdaszegélyt, esetleg árkot, mert az nem olyan látványos segítség a kutyának.

Olyan ez mint a tolatás, ha modellezéssel tanítod formálás helyett, akkor marha nehéz lesz utána kivenni az eszközöket aminek mentén tolat a kutya. Vagy mondjuk én hónapok óta szenvedek amiatt, hogy annó az előreküldést fához küldéssel tanítottam, és azóta sem stabil sajnos, mert ha oldalt van egy fa, akkor oldalra megy, ha nincs fa, akkor köröz és fát keres, ezért nulláról kellett újrakezdenem a tanítást, de a fák még mindig bezavarnak. Kezdő gazdi, ha betesz egy olyan erős segítséget, mint a fal, és nem veszi el időben, akkor nagyon megszivathatja magát. Csak ezért mondtam, hogy azt inkább csak végső esetben alkalmazza, mint ahogy lábnál követést sem tanítunk falattal vezetéssel, behívásból fektetést sem tanítunk küszöbnél, vagy járdaszegélynél, mert a nagy segítséget utána nagyon nehéz kivenni.

Szerintem minig éppen annyit kell segíteni a kutyának, amennyit még muszáj, a nagyobb segítség csak a további munkát nehezíti meg. Persze ha nagyon nem megy másképp, jó lehet a fal, vagy akár a kerítés is, de csak ha nagyon nem megy sehogy máshogy.

2011. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!