Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az ha egy "tenyészt...

Mit jelent az ha egy "tenyésztő" hamar meg akar szabadulni a kölyöktől?

Figyelt kérdés
Egy tenyésztő az expressz.hu-n hirdeti a kölyök kutyát. 1 maradt neki. 3 felnőtt kutyája van, a kicsik is törzskönyvesek. De nekem az tűnt fel hogy a kölykök hétről-hétre olcsóbb. És SÜRGŐSEN ELADÓ!!! Ez mit jelent? Valami baj lehet a kölyökkel?
2011. okt. 3. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Vagy van vele valami baj, vagy csak simán pénzéhes a "tenyésztő", vagy megszorult anyagilag, és már nem bírja az oltásokat, az etetést, vagy az anyakutya nem bírja a kölyköt, stb. Nem hiszem, hogy ilyen esetben kapásból rosszat kell feltételezni, de azért mindenképpen gyanús, és utána kell járni, hogy miért.
2011. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha már ilyen 3-4 hónapos, akkor esetleg lehet mert azokat nehezebben viszik el. A korruptabb a tenyésztő, akkor lehet keverék és még a nem hozzáértő szem nem szúrja ki, vagy tényleg valami betegsége van. Bár szerintem a kora miatt elsősorban. A 6 hónapos kutyákat már szinte lehetetlen eladni..
2011. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem:


1) minél idősebb egy kiskutya annál kisebb az esélye, hogy eladja

2) több kutyát kell etetnie

3) kell neki a pénz


Nem hiszem h ennél komolyabb indoka lenne, kivéve ha tényleg csak idézőjelesen tenyésztő.

2011. okt. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az a legtisztább, ha felhívod, és rákérdezel. Mi itt csak találgatni tudunk, és ahogy előttem írták, elég sok oka lehet.
2011. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. A kutya 3 hónapos. De én edigg azt hittem hogy a tenyésztőknek nem gond ha egy kölyök nem lesz gazdája. Meg tarják a fajta tovább tenyésztésére főleg hogy csak 3 kutyája van. De nem gondoltam egyből rosszra csak feltűnt hogy a kutya 60.000Ft-ról indult és már a végén irányárként 40.000Ft-volt.
2011. okt. 3. 18:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy jó tenyésztő elvileg fel van készülve arra, hogy tovább rajta marad egy kölyök, de a korral tényleg nehezebb eladni és többe kerül neki, így egyszerűen csak azért is lehet egyre olcsóbb, hogy ne fizessen rá a végén. Szóval nem mondanám jó jelnek, de lehet, hogy teljesen ártalmatlan a dolog, ennyiből nem hiszem hogy meg lehetne ítélni a tenyésztőt. A kutya árát előbb nézném, mint a változását... Szóval ha 20-ról csökkenti és már 8000, akkor nyilván mindenhogy gázos, de ha eddig 120 volt, most meg már csak 105, akkor azért nem hiszem hogy gáz lenne a kutyával vagy a tenyésztővel.
2011. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
aztán meg kiderül, hogy nincs tk
2011. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindenki akarja megtartani minden kölykét tenyésztésre. A tenyésztéshez válogatják a tenyészállatokat, és nem csak olyan szempontból, hogy jó-e a kutya vagy sem, hanem hogy az adott tenyésztő elképzeléseihez jó-e egy olyan kutya, olyan vérvonallal.
2011. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt jelentheti hogy:

1.Ő nem tenyésztő egy normális tenyésztő nem akar minél hamarabb megszabadulni a a kiskutyáktól.

2.Attól hogy TK kölyköket árul attól még nem biztos hogy tenyésztő,sőt jelen esetben szerintem inkább egy szaporítóról beszélünk.

3.Az expressz tele van szaporítókkal biztos hogy nem vennék onnan kiskutyát.

2011. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tőle szeretnénk a kutyát. Csak gondoltam rá kérdezek. Már ki néztünk egy másik tenyésztőt aki 100%-ban az. Vele tarjuk a kapcsolatot mert majd januárra várható az alom.
2011. okt. 3. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!