Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 éves kutyusom! Soha...

Van egy 7 éves kutyusom! Soha nem volt bolhás! Most viszont tele van a kicsi bőre! Pénzt nem sajnálva mindent vettem neki, de egyszerűen nem mennek ki belőle! Lakásban tartjuk! Mit tudnék venni ami használ is?

Figyelt kérdés
Plusz a lakásba is biztos van, mert fürdetjük minden héten és még is tele van! Hogyan irtsam ki a kutyából és a lakásból egyaránt?
2011. okt. 3. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is meg vettem a kutyáimnak minden "sz@rt" a bolháikra. De nem használt egyik se. Nekem az vállt be. Veszel bolhaírtós sampont (nekem a Bobi vállt be a legjobban) azzal havonta 2x fürdeted. Egyszer a samponnal máskor pedig: veszel alma ecet kevés vízzel fel hígítod és azzal jól át mosd a kutyát, utánna ki öblíted belőle. A gyógyszertárban lehet kapni bolhaport. Veszel a gyógyszertárban. Vízzel fel hígítod és át mosd vele a kutya pokrócát fekhelyét, majd kiöblíted. A házat pedig hipós vízzel átmosod. Nekem ez vállt be. A kutyáimban 1 db bolha sincsen.
2011. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Piret mix nevű spray vált be. Van, akinek nem bírja a bőre, de az enyém szerencsére bírta, és extra hatásos! 1100 ft 2 dl és sokáig elég.
2011. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A spot-on szerek a leghatásosabbak. Frontline, Advantix. Bolha ellen több hónapra véd, és ha éppen van rajta, akkor egy nap alatt le is megy róla az összes, ahogy rátetted a kutyára.
2011. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Veszel Neostomosant. Megfürdeted vele a kutyát. A lakásban pedig befújsz minden szövet borítású bútort. A padlót felmosod vele. Mindezt hetente megismétled, minimum 4x.
2011. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ami AZONNAL kiírtja a bolhákat, az a Neostomosan. Állatpatikában lehet kapni, 1 ampulla olyan 400 ft körül van, 1 ampullát 1 liter vízzel kell hígítani. Én az 5 kilós kutyámra egyet szoktam feloldani, ha ilyennel fürdetem.

Egy lavórba állítsd be a kutyát, egy flakonba pedig keverd be az oldatot (langyos vízzel) A cucc benzin szagú lesz, és olyan színű, mint a tej, de ne aggódj, nem árt a kutyának. Öntsd rá úgy, hogy mindenhol érje, a fején is!

Negyed órán át locsolgasd rá ezt a vizet egy pohárral. Ha végeztél, ne öblítsd le róla. Szárítsd meg, vagy hagyd megszáradni, a szag 1-2 óra alatt kipárolog, nem lesz büdös utána.

5 nap múlva ismételd meg ugyanezt, mert a bolhapeték akkorra kelnek ki, és azokat is ki kell nyírni.


Aztán tegyél rá vagy kiltix nyakörvet, vagy valami cseppet, ami elsősorban bolhák ellen jó.


És természetesen az egész életterét bolhátlanítani kell. A fekhelyét, pokrócait tedd ki valahová néhány napra, hogy kimenjenek belőle. A lakást porszívózd körbe nagyon alaposan, sarkokat, bútorokat, pokrócokat. Aztán azt is csinálhatod, hogy egy permetezős flakonba is feloldasz egy ampulla neostomosant, és mindent átpermetezel a porszívózás után.

2011. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Kipróbálom őket!Remélem használni fog!
2011. okt. 4. 09:07
 7/7 anonim ***** válasza:
én is köszönöm, mert az én kutyám is ettől szenved, és nem tudok neki segíteni, de most már menni fog.
2011. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!