Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya oltás - mikor is...

Kölyökkutya oltás - mikor is vigyem legközelebb? (ld. Kieg)

Figyelt kérdés
Kaptam egy tíz hetes kiskutyát, az oltási könyve szerint 7 hetes korában kapott vanguard plus cpv vakcinát (ha jól gondolom, akkor ez a parvo elleni). Azt mondták, hogy két hét múlva, vagyis csak 12 hetesen kell vinnem újra oltatni. Viszont mindenhol azt olvastam, hogy 12 hetes korra már 4 oltásának kell, hogy legyen. Hogy is van ez? Mikor vigyem?
2011. okt. 4. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy új jövevényt, legyen az kölyök vagy idős kutya, javasolt elvinni minél hamarabb állatorvoshoz, egyrészt, hogy kiderítsd, tényleg azt kaptál-e amit akartál (lehet hogy nem jó a szóhasználat, bocs, de tény, hogy történt már olyan, hogy németjuhászként árult kölyökről derült ki, hogy valami nagyon keverék). Másrészt meg azért, hogy az ilyen kérdésekre választ kapj. De fel is hívhatod és megkérdezheted.
2011. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mind1 hogy mikor kezded az oltásokat. Igen akkora már ált megkell lennie mind a 4nek. De énmár láttam olyat is hogy 1 évesen kezdte az oltásokat. 2 hetente kell menni nekünk alkalmanként 3800 Ft volt most beteg lett a kutya 4 hónaposan cseresznye szeme van 5000 ft volt a vizsgálata és 1500 a szemcsepp de lehet hogy műteni is kell ami kb 10000-50000Ft lessz szerintem úgy olvastam szval szabadulj meg a kutyától amíg nem szokott hozzátok teljesen!!!
2011. okt. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ésha műtét után szövődmény lessz akkor egész életében szemcseppezni kell mindennap. A régebbi kutyánknak megvolt minden oltása és mégis 1 évesen elkapta a Parvot mégegyszer mondom gondold/gondoljátok át hogy kell e ez nektek voltmár tengerimalacom is az a legjobb nincs vele gond ......
2011. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, te teljesen hülye vagy? :D Csak mert a te kutyádnak szembetegsége van és sokba kerül az ellátása szabaduljak meg a kutyámtól? :DDDDDD
2011. okt. 4. 08:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ígyvan olyan nincs hogy egész életében egészséges lessz én szóltam előre...
2011. okt. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Neked ilyenkor nem az iskolában kellene lenned? :DDD
2011. okt. 4. 08:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Kimondta hogy iskolába járok?
2011. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha hozzád került a kutyus, akkor néhány nap múlva (én a második napon vittem) érdemes elnézni a leendő állatorvoshoz. Ő mindent elmond, és legalább megismerkedtek egymással.
2011. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az állatorvost ismerem, a másik kutyánkkal hozzá járunk, meg ő oltja a lovainkat is. De a kutyust akkor mindenképp elviszem a héten, hogy megbeszéljük az oltás részleteit meg hogy megnézze a kutyut. Köszi a választ!
2011. okt. 4. 08:55
 10/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy minimum 14 napnak el kell telni az oltások között. Én egyből vittem mindig, amint lehetett, hogy minél hamarabb alakuljon ki a védettség.
2011. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!