Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie-nek egészségügyi...

Westie-nek egészségügyi szűrések és kiállítás+gondozás (lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsi, hogy itt kérdezek, de már böngésztem a neten, de meg szetenk róla győződni...Ha valakinek van róla személyes t Légyszi segítsetek, hogy hogyan kell egy westie-vel ilyeneket "csinálni".

1. Hogyan kezdejem el rá nevelni, hogy ott hogyan kell viselkedni? Egyeltalán ott hogyan kell viselkednie??

2. Mikortól kell elkezdeni egy kiállítási kutya trimmelését? Csak trimmelni szabad? Mennyi időközönként?

3. Szuka kutyusról van szó. Milyen egészségügyi szűrésekre kell vinni? Hány hónapos korában?


Ha valaki linket küld, annak is örülök, de ha elmondja, hogy ő hogyan csinálja annak is örülök.


Bunkó, "oltós" kommenteket nem kérek. előre is köszi.


2011. okt. 4. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

az első a tenyésztési szabályzat (szűrések stb): [link]


A westiekhez nem értek de a kiállításon jól szocializáltnak kell lennie és szépen kell állnia. Tudtommal csak trimmelni lehet...szerintem a kutyád tenyésztőjét kéne megkérdeznek

2011. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értek különösebben a westieez, de azt tudom, hogy ha kiállításra akarod vinni, akkor ne engedd soha nyírni! Csak és kizárólag trimmelni szabad és azt is ha lehet, olyan csinálja, aki szokott kutyát kiállításra felkészíteni. Ilyen kistermetű kutyákat patella-ficamra szokták szűrni, kort nem tudok sajnos. Kiállításon millió kutya van, akik között viselkedni kell, ezért kiemelten fontos a szocializáció. Mindenképpen vidd kölyökoviba, amit megvan az oltási sora, és minél több zajos, forgalmas helyre.
2011. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2011. okt. 10. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Először egy jó minőségű, törzskönyvezett kutya kell hozzá. Ha nem egy jó nevű kennelből vetted, akkor semmi esélyed kiállításokon. Egyébként, ahogy az egyik válaszoló írta, egy segítőkész tenyésztő, aki nyilván az alom ékkövét adta a kezedbe, hogy az ő tőle származó legjobbat reprezentáld kiállításokon, mindenben segít.


Ha tapasztalatlan vagy, mindenképpen érdemes lenne kutyaiskolában ringdresszúrát, engedelmességet tanítani neki. Nem csak neki, hanem neked is tanulnod kell sokat, alkalmazkodni a egymáshoz. Meg kell tanulnod jól bemutatni a kutyát. A helyes beállítást nem tudom westienél, ezt a tenyésztőnek kellene neked megmutatni, mert így elmagyarázni nem lehet.


A kutyának meg kell tanulnia nyugton maradni több ezer kutya jelenlétében is, szépen, egyenletesen mozogni.


Kutyakozmetikust nagyon körültekintően kell választani, mert nem minden az, hogy egy kozmetikus tud trimmelni. Olyat kell keresni, aki ért a fajta kozmetikázásához, kiállítási felkészítéséhez, tudja a sztenderd fazont. Általában egy ilyen nyírás 8000-10000Ft-ba kerül. Ha a kutyus szőre jó minőségű, leghamarabb 6 hónapos korára "beérik", trimmelhetővé válik. Ilyenkor érdemes legelőször kozmetikushoz vinni, de természetesen szoktatni kell hozzá már előbb is (heti 2-3 alkalommal fésüld át).


Westienél én is a patellát meg a diszpláziát hallottam, de nyilván a tenyésztőd jobban tudja. Biztosan megszűrette ő is a kutyáit. A patella és a diszplázia röntgenből mutatható ki, ami csak is 1 éves kor után végeztethető el, amikor a kutyának már felnőtt csontozata van.

2011. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítőkész válaszaitokat! :)
2011. okt. 14. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!