Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar-pei kutyával kinek...

Shar-pei kutyával kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Milyen természetű, tartható-e lakásban, mire kell nála odafigyelni, mennyibe kerül?
2011. okt. 4. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem épp shar.peit ne vegyél.

4-5 évig élnek,bőrbetegségek,nagyon megtudnak bolondulni,mindig takaraítani a ráncok közt,és első kutyának nem ajánlom.és gyakran vinni kell állatorvoshoz a betegségei miatt.onnan tudom,hogy ismerősünknek van,eddig midegyik 5-6 évig élt,és nagyonn jól tartotta őket,tenyésztő volt.jó táppal etettte,de -e kutyákat én nem szeretem.

2011. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rokonságban van egy. Tündéri kutyus, de rengeteg a probléma vele. Kicsiként ugye a ráncát fel kellett varrni, de ez természetes. Most 8 éves, nem is olyan idős még, de már nem lát szegényke jól, és a hallása is nagyon leromlott (gyakran találomra ugatja az ajtót, érzi ő, hogy jött valaki, de, hogy merre van az talány.), gyakran begyullad a ráncánál a bőr, hiába van gyakran és rendszeresen tisztítva, váratlanul be szokott gyulladni. Szóval, szegény kutyussal annyit járnak dokihoz, mint wc-re.

Hozzátenném, törzskönyves, tenyésztőtől vett kutya, és rengeteget spóroltak rá, hogy ő családtag lehessen.

2011. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na hát nekem is van shar-peiem és eddig semmi gondom se volt vele. (maximum annyi hogy 4 hónapon keresztül erősen vedlett, dehát ez ellen nem lehet tenni)

Mi tenyésztőtől vettük, és még sose kellett takarítani a ráncait vagy felvarratni a szemét. Borzasztóan játékos, megvan a maga személyisége. Biztos olvastad már, hogy butának tartják. Na hát ez egyáltalán nem igaz!!! Ő nem munkakutya, ezért nem az az életcélja hogy minden percében parancsot adj. De attól függetlenül bármire meg lehet tanítani :)Nálunk udvaron, van de a szőrhullajtás lehet hogy nagy problémát okozna a lakásban.... Kaja szempontjából, mi rengeteg prémium tápot próbáltunk, de a házi koszt vállt be nála :P de ez természetesen kutyusfüggő. Ha van még kérdésed, akkor írj :))

2011. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ár változó, de mindenféleképpen normális tenyésztőtől vedd. Az enyémek kinti benti kutyák voltak, eleinte inkább bentiek, amíg úgy nem döntöttek, hogy kint jobb nekik. Mivel nálunk elég poros az udvar, ezért heti 1 alkalommal fürdetem őket (semmivel sem gyakrabban, mint a keverékemet). Kicsit makacs kutyák, de mindent megcsinálnak, amit mondok nekik, lehet, hogy nem elsőre, de megcsinálják. Nagyon jó jelző kutyák, nem erre a célra vettem őket, de nincs rájuk semmi panasz. Értem rajonganak. Idegenekkel szemben bizalmatlanok. (Ezek az én kutyáim jellemzői)
2011. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti :)

Megírnád, hogy melyik tenyésztőtől vetted, és hogy mennyibe került, és mennyire nehéz a nevelése?

2011. okt. 6. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok:

50 ezerért vettem, törzskönyvvel, chippel és oltásokkal. Tudom, nem a legnagyobb magyar tenyésztőtől, de egyszerűen csak az ő kutyáik tetszettek. Sajnos az a tenyésztő már nem tenyészt több kutyulit :(

Nevelése, egyáltalán nem nehéz. Mint írtam, makacs de nem nevelhetetlen. Megvan a saját gondolkodása, és mindent a maga belátása szerint tesz :D Járunk kutyasuliba és fantasztikusan ügyes! Úszni kimondottan szeret, viszont az esőt nemigazán... (kinti kutyus, de esőben az bejöhet az ajtó elé)

A sétáltatással voltak gondjaink, de vettünk neki szegecses nyakörvet és minden megoldódott. :)

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!

2011. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat :)

talán nyár körül szeretnék venni magamnak egy kutyust, de csak ez a Shar-pei tetszik, de sok rosszat olvastam, például hogy hajlamos a betegségekre, meg írták, hogy nehéz megnevelni

annyira örülök, hogy neked ilyen jó tapasztalataid vannak :)

még annyi kérdésem van, hogy melyek azok a tenyésztők, akiktől érdemes kutyát venni, és hogy te mivel eteted a te kutyusodat?

2011. okt. 8. 10:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Shar-pei tenyésztőket nem igazán ismerek, mert mint írtam, nem tetszettek a kutyáik...

Táppal hát... :D hogy őszinte legyek, a házi kosztot szereti. Próbáltuk az Acanát, Dog Chow-t és most vettünk a Butcher's-t és azt megeszi, de nem olyan jóízűen mint a maradékot :) Néha főzünk neki rizst zöldséggel, vagy kenyeret adunk neki valamilyen szafttal. Igazából próbáltuk ráeröltetni a tápot, mikor kb. 4 hónapos volt, (naponta 2x kiadtam neki a kajáját 5 percre, aztán elvettem) de csak fogyott tőle, mivel háromnaponta ette meg a napi fél adagját...

2011. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!