Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövőhéten kapok egy Luxpuppot...

Jövőhéten kapok egy Luxpuppot már nagyon várom, mik a tapasztalaitok? Mit gondoltok róla? MIlyen nevet adjak neki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Hogy mit gondolok róla? Azt hogy nagyon sajnálom, hogy ilyenné tették. Most nagy divat lett a luxpupp, de mi fog jönni utána, extra mini luxpupp, és később majd csak nagyítóval lehet látni a kutyát? Mindenkinek a saját döntése, hogy milyen kutyát tart, én biztos nemtudnék magamnak egy ilyen kutyát elképzelni, játszani sem tudnék úgy ahogy egy normális kutyával lehet. Minden percben azon rettegnék mikor lépek rá, és nyomom agyon szerencsétlent.
2011. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Neked milyen fajta ilyen luxpuppod lesz? Sose hallottam még ilyenről Gondolom olyan név kellene neki, mint egy rendes kutyának. Szegények amúgy, milyen életük van így. Na mind1, ha fajt, fajtát is írsz, gondolom tudunk nevet is írni. Ja és nemet is írj, ha tudsz:) Te honnan szerzed ezt aluxbizbazt? (Most ez csak kíváncsiság) Miért nem egy normális kutyát/macskát szeretnél inkább?
2011. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
... de tudod hányszor tenyészették ezeket belterjesen, hányszor családon belül és stb hogy ekkorák legyenek? De minden fajtát így tenyésztenek, a marhától, a sertésig mindent, annyi különbséggel, hogy ezeknél új fajta létrehozása a cél. Ezek se különbek, esetleg még nem jöttek ki náluk azok a problémák, mint a kedveltebb fajtáknál. Valószínűleg náluk másabb típusú betegségek vannak, rövidebb ideig élnek stb. Szerintem úgyan úgy a nagy fajtára jellemző problémáik is megmaradtak (pl ideggyengeség, agresszió, légzési zavarok stb) Szó se róla, nagyon cukik (most kerestem rá). Bár szegény olyan kis törékeny és pici, hogyha a lépcsőn átesik valami baja lehet:S (de ez már magán vélemény, meg én se egyszer léptem már a kutya lábára és hasonlók:S)
2011. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mik vannak!Erről nem is hallottam még "Luxpupp",de rákerestem képekre... nekem az jutott egyből eszembe ,hogy Pikacsu jó név lenne egy ilyen valószerűtlen kis állatnak :)
2011. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen fajta hivatalosan nem létezik. És szerintem borzalmasan bizarr látvány egy ilyen kutya:( Mondom ezt úgy, hogy világ életemben kistestű kutyáim voltak.

Komolyan kérdezem, Te hogy tervezed az életet egy ilyen kutyával? Csak mert nekem a 4 kilós kutyám is sérült már meg, mert leesett az ágyról, volt, hogy véletlenül ráléptem a lábára... Ilyen pici kutyával mit lehet kezdeni? Mert plüss kutyának elmenne, de ezt nem lehet elvinni sétálni, nem lehet elengedni más kutyákkal játszani.

Nevet sem tudok javasolni, egyszerűen a szomorúság fog el, ha azt látom, hogy az emberi faj ennyire beteges, és az állatokkal mit művelnek:((

2011. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

tapasztalat:

ezt a törpenövést a kutya annak köszönheti, hogy valamilyen génhiba miatt (amit esetünkben lefogadok az ember direkt okoz) a belsőelválasztású mirigyek nem megfelelően működnek.

Akárcsak az emberek, a kutyák is ha ilyen betegség áldozatai, nem sok jót lehet jósolni számukra.

Kezdjük a rövid élettel...

Ez a degeneráció, ahogy már előttem is írták, komoly belsőszervi problémákat okozhat, tehát az orvost finoman szólva gyakran fogod látogatni, és nem biztos, hogy műtét nélkül megoldható a dolog.

Viszont egy ekkora kutya esetében az orvosokat is érheti meglepetés, egy esetleges műtét során nem nehéz hibázni, hiszen a "terep" teljesen eltér a szokványostól.

Műtétre pedig mindenképpen szükség lesz, mert ha ezek a kutyák egyáltalán eljutnak a fogamzóképességig, akkor garantáltan az életükbe kerül, ha nincsenek ivartalaníttatva és becsúszik egy alom.

Az ellést sem kell megvárnotok, magába a vemhességbe fog belepusztulni.


És igen, ahogy írták előttem, más kutyákkal egy egyszerű játék vége is orvoshoz rohanás lehet, mert még egy chihuahua is elég hamar kárt tud benne okozni.

Szörnyű lesz kutyaként megélnie, hogy ha Te nem fogod tudni kutyaként kezelni és megnevelni (és sajnos nem fogod tudni, ha érdekel, hogy miért, akkor később kifejtem), akkor ő lesz kénytelen átvenni a falkavezérséget.

Ez nagyon nagy stresszel jár, és kívülről csak annyit fogsz látni, hogy a kutyád marha neveletlen.

Ugat, rombol (már amennyire tud...), nem hallgat rád, és ész nélkül nekimegy más kutyáknak.

Mert hogy attól még, hogy a hardver luxpup, a szoftver spicc...



Azt gondolom róla, hogy legalább akkora állatkínzás, mint az a divat, hogy a macskát egy kocka alakú üvegben tartják egész életében, kölyökkorától, és kivonják a kálciumot a szervezetéből, hogy a csontjai a kockához idomuljanak, az etetést pedig csövekkel oldják meg...

Dísznek, ülőkének, könyvtámasznak használják.



Névjavaslatok:

Hópihe, Manó, Mütyűr, Bizsu

2011. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

sajnos az előttem szólóknak igazuk van.

Nekem csivavám van és németjuhászom. A németjuhász úgy játszik a csivavával, hogy a nyakánál fogva cipeli végig a kertbe, ledöngöli, bekapja a fejét, stb. Szerencsére a csivi bírja a kiképzést. Most képzeld el.. ezt a csöpp állatot kutyák közé viszed (mert szocializáció kell) és egy nagyobb megpróbál vele játszani, már meg is döglött...

2011. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
A Hercegnő névhez mit szólsz?
2011. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha szuka: Jóni

Ha kan: Linga

2011. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Z.O.L.! Ez jó lenne. Pin@ meg f@sz :D
2011. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!