Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Nem érhető el egy...

S. O. S! Nem érhető el egy orvos sem?!

Figyelt kérdés

Alig akart vacsorázni a kiskutyám (4 hónapos), de végül csak megette a vacsi egy részét, én pedig nem erőltettem. Vacsi után megfigyeltem, hogy iszonyatosan dudorodik a hasa, egy nagy hordó lett a kutya a kajától - pedig előtte nem volt az, normálisan nézett ki. Kiderült, mikor pár perccel később párom hazajött, hogy nemsokkal vacsora előtt valamilyen úton módon hozzáfért a gondosan elzárt kajához (nem értjük, hogy történhetett, valószínűleg valamikor beosonhatott párom mellett, vagy nem tudom...), amiben derékig lógott és zabálta (de ő erről a reggel elromlott telefonom miatt nem tudott értesíteni). Szegény pici hányt (előtte nyüsszögött szegénykém fél percig), azóta megkönnyebbült, de még mindig borzalmasan néz ki, és kemény is a hasa, de most már kezd puhulni neki nagyon lassan (szerintem).


A dokink elérhetetlen, illetve a környék összes orvosát próbáltam hívni sikertelenül. Vagy nem veszik fel, vagy ki vannak kapcsolva.


Mivel nem tudom mit tegyek, ezért a kutya mellett vagyok és igyekszem nyugodt lenni, ő pedig egyébként jó kedélyű, csak iszonyatosan néz ki, meg néha rájön, nyüsszög párat, és akkor kihány egy kis adag ételt. (Ez az elmúlt 3 órában 2x fordult elő, és egyszer kakilt is, az rendben volt.


Egyébként csóvál, jól érzi magát, jön-megy, a kedve teljesen normális, hétköznapi, sőt most békésen szunyókál éppen, ahogy szokott.


Képtelen vagyok tovább várni, szóval a kérdésem az, hogy létezik valamilyen sürgősségi S.O.S. állatmentő telefonszám, valami, amit ilyen esetben fel tudok hívni, hogy valaki szakembert kihívhassak a kutyámhoz???Vagy ne aggódjak, rendbe fog jönni, csak elcsapta a gyomrát a zabálás miatt?


(Kérlek, ne gyertek a felelősségre vonós szöveggel, hogy jobban figyeljünk, stb., nagyon rosszul érzem magam, hogy nem érek el egy állatorvost sem, és hogy egy óvatlan pillanatban megtörtént a baj, talán ez épp elég büntetés számomra.. :'( )


2011. okt. 4. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Túlette magát, majd rendbe jön :) Legközelebb figyeljetek rá jobban ;)
2011. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 x) ***** válasza:
69%
Jesszus... már bocsánat de ez azért jócskán túlféltés. Nem lesz semmi baja ha már kihányta. A hasa is le fog menni nemsoká. Nem kell egyből sürgősségire rohanni vele.
2011. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
milyen kaja volt az amihez hozzáfért?
2011. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
de szerintem is csak nagyon bezabált,de a hányás segíteni fog ...
2011. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez édes történet. Ne félj, most már nem lesz baj, elrontotta a gyomrát, holnapra "kutyabaja" se lesz.
2011. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta? Ha hányt, és még hány akkor szerintem nem baj, csak igyon is, mert különben kiszárad. Ha játszik, mozog és nem látszik rajta semmi, akkor oks. Keress neten valamilyen telefonszámot, van szerintem pesten vagy valahol ügyelet, ők majd biztosat mondanak. De szerintem reggelre végig megy benne és helyre jön, Esetleg majd ők mondanak valamit hogy mit adjatok neki.. Szerintem telefonban is el tudnak pár dolgot mondani, esetleg nehéz éjszakátok lesz és kész:S De szerintem semmi baj se lesz:) Nyugi:)
2011. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem evett mérgezőt, akkor nem lesz semmi baja. Nekem egyszer a macskám zabált be kutyakajából, összehányt mindent, utána két napig nem is evett, de más baja nem lett.
2011. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

itt vannak az ügyelets orvosok

[link]

2011. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha budapesti vagy, ők a 0-24-es állatorvosok:


[link]


de az ezen a linken található telefonszámot is felhívhatod, szintén 0-24-es ügyelet:


[link]


Hívd fel a dokit, meséld el neki a dolgokat, ha mást nem, legalább megnyugtat :)


Tessa

2011. okt. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

UHH!!! Nagyon köszönöm!! Most azért kissé jobban érzem magam.


Iszik is, meg kétszer hányt, de sejtelmem nincs, mennyinek kéne kijöjjön, és mennyi ment be... Eddig kb. a vacsoraadagja jött ki belőle, de azt ugye nem ette meg.


Royal Canin Maxi Junior táphoz fért hozzá, és egy német boxer kislányról van szó.


Örülök, hogy ezek szerint csak én aggódtam túl a dolgot, de úgy vagyok vele, hogy felelősséget vállaltam érte, és inkább kifizetem az orvost, és mosolyogjanak ki, minthogy komolyabb baja legyen, vagy túl későn lássa doki.


Nagyon köszönöm, remélem, reggelre akkor a pocija is rendbe jön "külsőleg" külalakra, és állagra is.. :)


Egyébként tényleg nincs valami sürgősségi hívószám, ha egyszer tényleg valami nagyon nagy gond lenne, és nem elérhető a doki?

2011. okt. 4. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!