Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik szerintetek a leghelyes...

Melyik szerintetek a leghelyesebb olyan kutyafaj, amit lehet lakásban tartani, de még sem rövid életűek?

Figyelt kérdés
(Ölebeket kérlek ne írjatok, azt nem szeretnék)
2011. okt. 5. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elfogult vagyok, de francia bulldog minden mennyiségben.
2011. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
shetlandi juhász...nekünk az első sheltienk 18 évig élt. Csak max 10 kg az egész kutya és nagyon aranyos :) most is kettő van
2011. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
cocker spániel, angol bulldog, basset hound
2011. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Törpe uszkár! A világ legédesebb, legintelligensebb és legragaszkodóbb fajtája. De őt 5-6 hetente nyiratni kell.
2011. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

tacskó! szerintem nem öleb, és nagyon édes.

Spániel - nekünk volt régen és könnyen kezelhető, barátságos volt.

Vannak akik szeretik a Basset Houndokat még - én is nagy rajongójuk vagyok, de velük vigyázz, mert egyik ismerősömét ellopták :(

2011. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk rottweilerünk volt lakásban. Most biztos sokan felhördülnek, hogy ekkora kutyát lakásban tartani?! Az igazság, ha naponta kétszer meg van futtatva és egyszer napközben megpisiltetve kint, akkor egész nap csak elfekszik, nézeget, szunyókál. Alapvetően nagyon kedves, családbarát fajta, csak sokan rosszul nevelik. (A tacsinak rendkívül nagy a mozgásigénye, azt nehezebb lakásban tartani.)
2011. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Általában a kistestű kutyák tovább élnek mint a nagytestűek, úgyhogy emiatt kicsit értelmetlen a kérdés.


Nagytestű pásztorkutyákon (Kuvasz, Komondor, Kangal, Moszkvai Őr, Kaukázusi, Közép Ázsiai, stb) kívül gyakorlatilag minden fajtát és mindnek a keverékeit is lehet lakásban tartani megfelelő foglalkozás mellett.

Ha a lustácskákat szereted, akkor bulldog, busset, és bármilyen meglepő az agár vagy a whippet sem rossz választás, ők ugyanis rövidtávfutók, és hamar elfáradnak.

Spániel, beagle sem extrém mozgásigényű pörgőgépek.

Ha nagyon nicns konkrét elképzelésed, akkor nézz körül menhelyeken is, rengeteg gazdátlan kutya imádkozik minden reggel, hogy ma érte jöjjön el az igazi.

2011. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

elsősorban a kutya maga a faj, és azon belül vannak fajták. :)

Mi számit rövid életűnek? A nagytestűek általában 10-14 évig élnek, a kicsik van hogy 18-20ig is. Legalábbis a mi tacsi keverékünk 18 évesen halt meg, a másik tacsi keverék meg 16 évesen.

Legyen akkor tacskó..

2011. okt. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
baràtomnak van beagle-jük és 3x egy nap van sétàltatva- mindegyik minimum egy oràs séta, ahol a keverék kutyussal szaladgàlnak meg birkoznak...ennek ellenére nehezen lehet birni vele mikor mégis ràjön a mehetnék....én nem ajànlom lakàsba, annak ellenérem, hogy imàdom :)
2011. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hm...Shiba inu
2011. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!