Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezd el tüzelni egy...

Mikor kezd el tüzelni egy lány kutya?

Figyelt kérdés
Kisebb termetű keverék kutya, 2 éves, és még nem tüzelt. Nem kellett volna még?
2011. okt. 5. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Wááá, ne idegelj, már réges rég tüzelnie kellett volna, általában 6-12 hónapos kor között válnak ivaréretté.

Vigyétek orvoshoz minél hamarabb!

2011. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

vagy tüzelt,csak nem vetted észre.

Orvos mit mond?

2011. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szuka kutyák átlagosan 6 és 9 hónapos korukban tüzelnekelőször, és ekkor már termékenyek is. Ebben a korban a szukák még fejlődésben vannak, így semmiképpen sem tanácsos a kutyát ekkor befedeztetni, mert az egészségkárosodással járhat.

Az első alom ideális időpontja a harmadik, negyedik tüzelésre tehető, amikor a szuka már másfél-kétéves. Bár a legtöbb kutya élete végéig ivarzik, 8-9 éves kora után már ne pároztassuk.


fura,hogy még nem -vidd el dokihoz

2011. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem volt szukám aki 27 hónaposan tüzelt első alkalommal de ez nem normális dolog, nemfeltétlen kóros (mi is kivizsgáltattuk és semmi baja) de akkor se ez az általános. Szerintem vizsgáltasd meg bár lehet csendes tüzelése volt és nem vetted észre
2011. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MME ***** válasza:

Benti a kutya?

Lehet, hogy csak nem tűnt fel. Egy veterán kiképzőnél is előfordult már baleset, mert nem vette észre, hogy tüzel a szukája, a kanja pedig befedezte - az összeragadás volt az első jel, amit látott az egészből...

Ugyanakkor lehet, hogy tényleg gond van, úgyhogy nem akarlak megnyugtatni, ez az állatorvos reszortja.

Egyébként az én szukámon sem láttam, hogy tüzelt volna, 1 éves és 2 hónapos volt, amikor ivartalanítottuk - de nem volt semmi baja, és valószínűleg csak mi nem szúrtuk ki (kinti kutyánál könnyebb nem észrevenni).

Unokatestvéremék is lemaradtak "a pillanatról", és már vemhesen lett ivartalanítva a kutyájuk; nem gondolták volna, hogy már ivarérett. Van ilyen. De azért 2 évesen már nem egy tüzelés az, amire fel kellett volna figyelni, úgyhogy gyanús! Szóval ideje a vizsgálatnak.

2011. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!