Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kullancs feje benne...

Baj ha a kullancs feje benne marad a kutyának a farkában?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
nem, kilökődik
2011. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha sokvan mindenhol hasán? stb
2011. okt. 5. 22:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Sok kullancs? Az baj, akkor marha nagy esélye van, hogy babéziát kap rövid időn belül, ami 1-2 nap alatt el is viheti a kutyát.
2011. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hol kerül bele csóri állatba ennyi kullancs?
2011. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, kilökődik.


Milyen irtót használtok?

Mi tavaly Frontline-t csepegtettünk, de így is volt benne pár kullancs.

Idén tavasszal Scalibor nyakörvet vettem neki, azóta is az van rajta és se szúnyogcsípés, se bolha, se kullancs nem volt benne.

2011. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
masztif 2hónapos Hüvösvölgy táján magánházból remélem ezzel segitettem kicsit:)
2011. okt. 5. 23:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából tökmindegy, hogy hol került bele sok kullancs, a lényeg, hogy valószínűleg ment bele fertőzött is.

És mint írtam, ha fertőzött kullancs ment bele, akkor el fog pusztulni rövid idő alatt. Vidd el állatorvoshoz, beszélj vele, szerintem Imizol injekciót kell kapnia sürgősen.

De mégis hány kullancsról van szó?

2011. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, ha 2 hónapos akkor még ne használj semmilyen irtót.

De tavasztól én csak ajánlani tudom a Scalibort, nekünk nagyon bevált.

Ráadásul a szomszédunk, aki a Fressnapfban dolgozik azt mondta, hogy ő úgy tudja, a Scalibor is véd bolhák ellen, csak Magyarországon ezt még nem ismerték el hivatalosan ( vagy mi...) és így nem írhatják rá a tájékoztatójára csak a szúnyogot, kullancsot.

Na ennyit a reklámról :)


Kölyökként a mi kutyánkban is rengeteg kullancs volt, mivel akkor még erdő mellett laktunk és szabadon futkározott ( ó, régi szép idők..!) és nem lett semmi baja szerencsére.

Azért nem árt az óvatosság és a doki, ezt csak azért mondom, hogy gondolatban ne kezd rögtön temetni a kutyád.

2011. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
oké:D kösszi a válaszokat:)
2011. okt. 6. 16:50
 10/10 A kérdező kommentje:
sajna elpusztult a kutya Q_Q
2012. jan. 16. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!