Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám a...

Hogy szoktassam le a kutyám a hisztiről?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdődött az iskola (estire járok) egész nap itthon vagyok vele mikor elmegyek ha nem köszönök neki akkor olyan ugatást lerendez hogy visza kell jönnöm mert a szomszédok már szóltak, mikor hazajövök nem tudom elvenni a cipőm mert ugrál rohangál mászik rám és nem nyüszit hanem annál kicsit másabb egész addig amég nem simogatom meg és nem köszönök neki. Hogy tudnám erről elszoktatni régen nem volt ilyen
2011. okt. 6. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

pl. hog az ellenkezőjét csinálod mint eddig-hiszen eddig mindig jutalmaztad dicsérted a hisztis, izgatott állapotban-te magad kondicionáltad a kutyádat erre a viselkedésre-tehát minden alkalommal, minden találkozáskor figyelmenkívül hagyod ezt a viselkedést és amikor tökéletesen nyugodt akkor magadhoz hívod és kap egy kis simit.

Távozás előtt pedig jól megsétáltatod és nem búcsúzkodsz tőle csak szó nélkül kilépsz az ajtón.

+ azonnal utánajársz, hogy melyek a kutya természetes igényei és eszerint neveled, tanítod, mozgatod innentől kezdve!

2011. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Átadtad neki az irányítást. Egy vezető soha nem köszön el a kutyájától, ha elmegy, és nem az az első dolga, ha hazaért, hogy a kutyát üdvözli. Mivel eddig ezt tetted, persze hogy követeli, hiszen tudja ezzel eléri, hogy foglalkozz vele.

A mi kutyáink ha hazaérünk, fel sem kelnek a kosarukból addig, amíg nem mondom nekik, hogy "Szevasztok!" Akkor aztán megy a nagy örömködés, dörgölődzés, ugrálás, de addig semmi.

Itt egy kis olvasnivaló:

[link]

2011. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez fura. Én még elköszöngettem a kutyáimtól, addig még egy utcával arrébb is hallottam a vonyításukat. Mióta nem köszönök, csak szó nélkül, simi nélkül elmegyek, az óta a hangjukat sem hallottam. Valamit nagyon rosszul csinálsz. Viszont ha visszamész, akkor a hiszti célba ért!
2011. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Idős nénik laknak a folyosón és szóltak hogy cisnáljak valamit a kutyával aki 4 éves már és az utobbi 3 hétben csinálja ezt, mert nem tudnak pihenni.
2011. okt. 6. 11:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Neveld meg az idős néniket is, biztos rájuk fér! ;)
2011. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kutyakhoz nem ertek, de epp tegnap olvastam a gyerekhisztiröl. Ezt (is) leginkabb csirajaban lehet megoldani. Alapszabaly, hogy ahogy reagalsz ra, aszerint alakitod. Ha erzelmi reakciot mutatsz, akkor legalabbis a gyerek ezt egyszerre eszreveszi es felhasznalja. Ha ezzel eler valamit, akkor ezutan is ezt csinalja. Ha nem, akkor rajön, hogy ez hatastalan, es mas megoldast keres...

Feltetelezem, hogy egy kutyanak is vannak "erzelmi igenyei", mint egy embernek, plane, ha eddig ezt megelhette, mert igy alakitottad. Gyereknel azt javasoljak a könyvek, hogy termeszetesen idöt kell forditani erre is (összebujas a gyerekkel), csak persze a lenyeg, hogy amikor Neked jo, ugy alakitod az idörendet. (Pl. kisgyerekkel este lefekves elötti mese...stb.) Ezekböl gondolom, hogy most mar valamikor muszaj a kutyadra is idöt forditani, csak Te szabod meg, mikor. (???) De mint irtam, kutyakrol nem sok fogalmam van, de hatha segitettem valamit... Elsöre egyebkent az merült fel bennem, ha mar igy alakitottad eddig, es ezt olyan nehez megvaltoztatni, miert olyan nagy problema/idö elköszönni a kutyatol vagy megsimogatni, mint eddig es akkor beke van... vagy szerinted? Persze a tovabiakban figyelnek a "helyes magatartasi szabalyokra" a kutyaval.

2011. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 13:16 os válaszoló. az elköszönnéssel nincs gond mert egy szia picur után semmi baja nincs. viszont az esti hazajövetelnél már gond van fél 9 mire hazaérek hugom addigra már félálomban van és felhisztizi bármennyire megsimogatom mikor belépek meg köszönök neki nem elég az elvárja hogy 5-10 percet simogassam, és ehez lekelll vetköznöm addig végig hisztizi ezt nem tudom hogy kéne leszoktatnom hogy hugom kitudja aludnimagát az ovira reggel
2011. okt. 6. 13:27
 8/14 anonim ***** válasza:

"nem tudom hogy kéne leszoktatnom"

Szerinted hány válasz kellene még ezeken kívül, ami leírja a megoldást?

2011. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Olyan válaszra vársz, ami az eddigiektől különbözik, fájdalommentes, csendes, gyors? Ilyen nincs. Szomorú, de már előttem leírták mit kell tenned. Hogy még jobban elszomorítsalak, az is lehet, hogy nem csendesedik le a kutyád rövid időn belül, és akár a folyamatos figyelemmegvonásra is szükség lehet. Lehet, hogy napokon, vagy akár 1 héten keresztül is úgy kell viselkedned, mintha nem is lenne kutyád, miközben ő hisztizik, nyüszít, ugat, rombol. Ilyenkor, ha odamegy hozzád, el kell zavarni. Akkor lehet megint normálisan foglalkozni vele, ha már ő is rendesen viselkedik.
2011. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm szépen akkor mától jön a hazaérkezésnél bármennyire teper ne mveszem figyelembe
2011. okt. 6. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!