Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát a vaterán? Ne haragudja...

Kutyát a vaterán? Ne haragudjatok, de böngésztem a vaterán, néztem a fekhelyeket, és ezeket találtam.

Figyelt kérdés

[link]



[link]



Az első aukciónál érdemes elolvasni a kérdés-válaszokat.

Szerintetek mennyivel rosszabb a vateráról vásárolni, mint mondjuk az expresszről?

Engem az fogott meg, hogy sokan a gyerek (kicsi gyerek) mellé venné. Most őszintén, én nagyon félnék egy ismeretlen kutyát a a gyerekemnek venni, mégha olyan kicsi is, mint a yorki. Ráadásul az se biztos, hogy fajtatiszta, mert törzskönyvet egyik se ír...


Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, mert én például innen, tőletek tájékozodtam mindig, és érdekelne, hogy ti mit gondoltok erről. Minden vélemény érdekel, lehet, hogy csak engem döbbentet ez meg.


2011. okt. 6. 15:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, a második aukció az, ahol nagy vita van!
2011. okt. 6. 15:50
 2/17 anonim ***** válasza:
www.kiskutya.hu
2011. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Doruss ***** válasza:
74%
Azért nem érdemes ilyen helyen kutyát venni, mert nagy az esélye, hogy túltenyésztett, vagy valami örökletes bajuk van, vagy ilyesmi, szóval egyáltalán nem megbízható...
2011. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A vatera aztán pláne a szaporítók fellegvára. Nemrég láttam 8000-ért bassetet úgy, hogy az emlőit a földön húzta, de a leírásban ott volt, hogy szaporodóképes, jó anyuka...
2011. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Vateráról kutyát venni? Szerintem ez elmond mindent a leendő gazdikról. Nem mernék úgy kutyát venni, hogy legalább nem nézem meg előtte, csak hozza valaki mert egyemmegdeédes. De hát embere válogatja.


Az meg személyfüggő, hogy gyerek mellé mehet-e bármilyen állat. Van olyan néhány éves csöppség, ami szépen bánik egy kutyával, de van olyan tizenéves amire egy legyet sem bíznék. Nevelés és szülői hozzáállás kérdése.

2011. okt. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Állapota:Új.....

Mé' nem használt?:D És ajánlott levélként feladják majd??Őrület!!Mindenesetre én IGY nem vennék kutyát,az biztos!!

2011. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Netről alapból nem vennék állatot, de gondolom Expressen elmehetsz megnézni a kuytákat, de itt? Zsákba macska csak épp kutyával.
2011. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Én a hörcsögömet a jófogás.hu ról vettem! és életerős nem agresszív.
2011. okt. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem gondolkodtál még örökbefogadáson?

Nagyon sok kutya keres gazdit, sok fajtatiszta van köztük. Facebookon is van sok olyan közösség, ahova elég posztolnod a kritériumokat és rengeteg lehetőséget ajánlanak fel állatbarát emberek.(pl. radikális állatvédelem) Szerintem olcsón, szaporítótól kutyát vásárolni nagy rizikó, sok rejtett betegségbe futhatsz bele.

A helyedben utána néznék a kutya fajtájának eredeti rendeltetésére is. Sokan vesznek pl. terriert gyerek mellé, lakásba, utána meg csodálkoznak hogy szétrág mindent, odakap, stb... Nagy többségük kotorék eb, véleményem szerint nem lakásba való. Persze látunk már olyan pitbullt, akinek a gyomráig nyúlhat a gyerek, de ahhoz olyan gazdi és környezet kell. Egy labrador pedig szinte magától, különösebb hozzáértés nélkül válik családi kedvenccé. Persze őt segítőkutyának alkalmazzák. Ezért érdemes választás előtt jobban körbejárni a témát.

2011. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én nem akarok kutyát venni, a fekhelyét akarom lecserélni a saját kutyámnak, és megakadt a szemem a kiemelt aukciókon. Én is befogadtam a kutyámat, szintén yorki, szaporították, ütötték-verték.A feje el van csúszva, akkor ütést kapott...nincs egy ép foga, fél szemére vak, és süket is. Nekem is van egy lányom, 1 éves múlt, de imádják egymást. Én arra gondoltam, hogy valaki nem fél attól, hogy egy ismeretlen kutyát odavinne a gyerekéhez. Ki tudja, milyen nevelést kapott (mármint a kutya). Láttam már olyan agresszív yorkit, hogy majdnem megharapott egy kislányt...

2011. okt. 6. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!