Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Fáj a kutyának az...

SÜRGŐS! Fáj a kutyának az elaltatás?

Figyelt kérdés

A kutyám holnap lesz elaltava.Már lett mütve de nem segitet semmit.A daganatoka ahasán szétfakadtak,már feküdni se bir nagyon és ojan saga van mintha rohadna a húsa.10 éne az egyik legjobb barátom és érdekelne hogy fáj e neki amikor elaltatják.Fogalmam nincs mijen gyógyszert használnak csak anyit tudok hogy csak egy inekcióta kap(nem légzésbénitót).


14/F


Előrre is kösz a válaszokat.


2011. okt. 7. 16:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem! Nagyon sajnálom a kutyust, de hidd el, hogy ilyen betegen sokkal többet szenved mint amit az az injekció okoz majd neki (ha egyáltalán okoz)
2011. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, nem fáj neki. Elalszik szépen. " Ha az állatorvos is szükségét állapítja meg a végleges elaltatásnak, akkor általában a beavatkozás egy intravénásan beadott injekcióval történik. Az EU-ban jogszabályok rögzítik, hogy milyen készítmények alkalmazhatóak ilyen célra. A lényeg: az állat elaltatása minél rövidebb időt vegyen igénybe úgy, hogy közben ne szenvedjen. Az injekció beadása után tudatvesztés, alvásszerű állapot következik be, a fájdalom érzet megszűnik. Ezt követően leállnak a központi idegrendszerben az alapvető életfunkciókért felelős központok. Egészséges állatoknál az egész csupán 1-2 percet vesz igénybe, idősebbeknél a lelassult keringés miatt 5-10 perc is lehet." Ez a legtöbb, amit most megtehettek érte. Sajnálom.
2011. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

2injekciót fog kapni.Az első ugyanaz amit műtétnél altatásra használnak.

a második az izomlazító,ami megakadályozza,hogy lelegezzen.

Mindekettőt vénásan adják be.

2011. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Nem fáj neki, olyan, mint amikor te oltást kapsz. Csak annyit érez belőle, majd szépen elalszik.

Nagyon szomorú, amit írtál, neked is, neki is, de gondolj arra, hogy ez az egyetlen humánus megoldás, ami ebben az esetben szóba jöhet :(

2011. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Sanálom a kutyád! De nem fáj neki. Az csek egy olyan mit az oltás.
2011. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
28%

Nem, nem fáj neki.

2 injekciót kap, az első egy sima altató, ilyenkor bent lehet a gazdi, a kutyus szépen elalszik az ölében. A másodiknál már nem szokott ott lenni a gazdi mert az a halálos és mivel szívbe megy ezért a test rángatózik, de érezni már nem érez semmit a kutyus hisz álomba merült az elsőnél.

Részvétem, és sok erőt és kitartást a elkövetkezendő napokhoz.

2011. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó szívbe már kb 20 éve nem adnak injekciót altatásnál. Mindkettőt vénásan adják
2011. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.Az állatorvos házhoz jön ugyhogy végig mellete leszek,de nem hiszem hogy az ölemben lessz mert Németjuhász.de most megnyugodtam hogy nem fog fájni neki.
2011. okt. 7. 16:48
 9/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :(

jobb lesz így szegénykének

jó ember vagy, ha nem hagyod őt szenvedni, csak hogy önző módon magad mellett tartsd, tudom, hogy mennyire nehéz döntés volt.

2011. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nekem a 15 éves cicóm lett elaltatva,azért mert a a végelgyengülés elérte a hátsó lábait és már csak húzta őket maga után,nagyon szenvedett szegény.Takarítani is mi takarítottuk a nagy dolga után.

Két injekciót kapott,nem sírt.Kicsit megdobta magát,akkor összesírtam magam,és elaludt örökra.Még most is megkönnyezem,ha ez eszembe jut,pedig már 15 éve volt.

2011. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!