Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett vele? Nagyon...

Mi történhetett vele? Nagyon aggódom (bőv. Lent) 11 éves vagyok

Figyelt kérdés
Van 2 németjuhászom (Betti és Gonzó) 2 vizslám (Szami és Moncsi) és egy 7 hónapos Bernáthegyim ( Bundi). Egy nagy házban laknak de a kert nagyon pici ezért suli után mikor már megtanultam (úgy 3 óra körül) Ki szoktam vinni (a bátyám is szokta vinni őket) őket a telkünkre ott van jó nagy hely hogy futkossanak, erdő is van stb. Na igen éppen csatoltam rájuk a pórázt mikor már észrevettem hogy olyan furcsán viselkedett Gonzó és Bundi mert eddig semmi gond nem volt a pórázzal, nagyon jól neveltek voltak és mikor általában csatolom rá mindig csóválja a farkát vakkant, örül mert tudja hogy megyünk d most olyan kedvtelenek voltak, gondoltam hozok nekik ki egy kis száraztápot , majd út közben meg a telken esznek belőle de az se kellett nekik. Mikor vittem őket már akkor is csak sétáltak, nem szaladtak előre. Mikor odaértem velük már Betti és Moncsi és hasonlóak voltak. Egyedül Szami volt élénk mint szokott. Van a telken egy elég nagy elkerített rész odavezettem őket és lecsatoltam róluk a pórázt, hadd szaldgáljanak. Mindegyik elég rosszul nézett ki csak Szami nem de Gonzi kiváltképpen... csak feküdt és néha nyüszített. Mivel én állatorvos akarok lenni már rengeteget tanultam az állatokról. a nyüszítés fájdalmasan hangzott és láttam hogyha a hasához közeledek összerándul (unokatesóm is állatdoki és tőle tanulok) ezért gyengén elkezdtem masszírozni és nagyon elengedte magát. Mikor úgy láttam jól van abba hagytam és pár perc múlva hányt is. Arra gondoltam hogy most inkább haza viszem őket de csörgött a telfonom, felvettem és rengeteget beszéltem egyik haverommal és észre vettem egy pocok tévedt a telekre és a kutyák kergették őt és mikor elkapták, odavitték Gonzimhoz :))mert tudták hogy beteg akkor a többi jobban volt már. Mikor már vittem haza őket észrevettem hogy Betti nagyon sántít megnéztem a lábát és egy óriási seb volt ott de inkább egy nagy harapásra hasonlított. Mitől lehetett ez? a kutyáim imádják egymást mint már irtam a betegnek pockot vittek stb. Anyának megmutattam és azt mondta hogy fertőtlenítsem és kössem be Gonzira meg azt mondta hogy csak egy vírus, nem kell nagy ügyet csinálni belőle. De én aggódom hogy valami komoly abb baja van :(( mit tegyek? Majd megírom mi lett vele (még annyit hogy mindegyik ivartalanított, minden oltást megkapott)
2011. okt. 7. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak az időjárás változás miatt lett rossz hangulatuk, nagyon gyorsan lehűlt az idő legalább is itt délen (kiskunhalas). Bettit meg lehet a pocok harapta meg.
2011. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Remélem hogy jobban lesznek ha nem érdemes elvinni állat dokihoz mert az már mégis tapasztaltabb és lehet hogy Gonzi kap majd valami gyógyszert hogy jobban legyen.
2011. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 11 éves, anyukád írta le a kérdést? Feltűnően pontos benne minden... Mert ha igen, miért nem tud neked tanácsot adni ez ügyben?
2011. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Én, a 11 éves írtam le és azért pontos mert a GYIK kijelöli a hibásan leírt szavakat, ha pedig arra gondolsz hogy mennyire részletes akkor azért mert szerettem volna mindent leírni hogy minél pontosabb legyek. :) az első válaszolónak pedig: SOHA nem ölném meg őket! Imádom a kutyáimat és ők se harapnának meg soha!!
2011. okt. 7. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon imponáló, hogy 11 évesen valakiben van ennyi kurázsi és felelősség, bevállal ennyi kutyát és jó gazdájuk.

Elismerésem.


Nem képzelhető el, hogy bezabáltak valamit mindannyian?

Mivel etetitek?

Írd majd meg, mi lett velük én drukkolok.

2011. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy nem írtam eddig de sajnos nagyon rossz dolog történt... Gonzika súlyos betegségben szenved most infúzión van a másik kuytusok is emiatt voltak kedvtelenek de ők jobban vannak. És igen, a pocok harapta meg :(((
2011. nov. 7. 16:31
 7/7 A kérdező kommentje:
ja és még valami mérgező bogyót evett de nem attól van a baja.. ezentúl sokkal jobban fogok figyelni rájuk... nem fogok telefonálgatni mikor a kutyikkal vagyok elfoglalva :( egy életre megtanultam :/ :(
2011. nov. 7. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!