Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyukámat?

Hogy vegyem rá anyukámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy amstaff kiskutyát. Tenyésztőtől, törzskönyvvel. Anyukám nem akarja, mert szerinte az a fajta véreb, és majd rám támad. Itthon van egy Golden retrieverünk, 8 éves. Tavaly került hozzám, neveletlen és szökdösős volt. Azóta megneveltem, tökéletes kutya :) Most kennelben alszik, de napközben az udvaron van, és mindennap hosszú sétákat teszünk. Ez átmeneti állapot, amint kész lesz teljesen a kerítés, a kennelt beszüntetjük. Tudom, hogy a szüleim is engednék és szeretnék a második kutyát, anyukám csupán nincs kibékülve a fajtával. Először dobermann-t szerettem volna, de az se tetszett neki. Tudom, hogy egy ilyen típusú kutya nevelése sokkal nehezebb, mint a goldié, de suliba is járnánk, és a kutyás barátaink által, már kiskorától fogva szocializálódna. Amúgy 13 éves vagyok, lány.


2011. okt. 7. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kutya nem támadja meg csak úgy a gazdáját... egyébként esetleg említsd meg neki, hogy a goldi is elég engedetlen volt, mégis meg tudtad nevelni, meg mutogass neki kölyök amstaffokról képeket, és akkor hátha megenyhül :)
2011. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az amstaff kifejezetten családi kutya. nem támad emberre, max önvédelemből és a családja védelmében.

csak nagy figyelmet kell fordítani a szocializációjára mert ivarérés után hajlamos "megenni" az idegen kutyákat. amugy jopofa, hasznos kutyák

2011. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vérebek vadászkutyák közt vannak.

Az Amstaff. harci kutya. (eredetileg)

2011. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok ismerősömnek van. Eléggé családi kutya, de ha valakit nem ismer és nincs ott a gazdi akkor majdnem megeszi. Amúgy barátságos. Biztos nagyobb figyelmet igényel a szocializálása mint a goldié. Házőrzőnek pedig nagyon jó. Én mondjuk nem annyira szeretem, bár szép kutya, de most már nagyon divat kutya is. meg nekem túl harcias. Az biztos hogy ereje van (erős kerítést csináljatok:P) és nagy mozgásigénye. Vidd el anyukádat olyan helyre, ahol vannak és okosak és tanították is őket. Mutasd meg neki, hátha belemegy így jobban a dologba. Sok sikert:)
2011. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!