Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megeszik a száraz...

A kutyák megeszik a száraz macskatápot?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert macskám és kutyám is lesz hamarosan, és tudni szeretném, kell-e óvnom majd a cica kajáját a kutyámtól.
2007. júl. 17. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megeszi mindkettő a másikét!Ez nem baj, csak ne legyen rendszeres, mert mindegyikben a saját fajtájának megfelelő tápanyagok vannak.Aztán az is lehet, hogy valamelyiknek nem fog ízleni a másiké.Ha pedig jóllaknak a sajátjukból,nem hiszem hogy a másikét kívánják.
2007. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megeszik, bizony. De a macskák kajája zsírosabb, mint a kutyáké, mert a macskáknak több zsírra van szükségük. Ezért sem szabad, hogy rendszeresen egyék egmyásét, mert könnyen elhízhatnak a kutyák a macskkajától... és pesrze az összetétel sem mindegy, ahogy azt

előttem már írta vki.

2007. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

kifejezetten szeretik

de nem csak zsírosabb a macskakaja, hanem sokkal több benne a fehérje is (a macskáknak több fehérjére van szüksége), a túlzott fehérjebevitel pedig éppúgy káros, mint az emberekre (köszvény)

én a kutyámnak a halas macskakonzervet (mert azt imádja :D) fel szoktam ütni, vagyis összekeverem kennyérrel, úgy nem annyira tömény; szárazat meg csak ritkán kap, aféle jutalomfalatként

egyébként azt javasolnám, hogy ne engedd a kutyusnak, hogy a macska táljából egyen, vagy ha ehhez nincs szíved, mert olyan esdeklőn néz, akkor inkább kölyök kutyatápot tarts, az nem káros a kutyusnak (meg jobban szeretik, mivel apróbb), és azt nyugodtan eheti a macs is

csak "emberi fogyasztásra szánt" bolti vackokkal ne etesd (olcsó párizsi, virsli, májas), mert tele vannak nyomva adalékkal meg tartósítóval

egyébként állateledelben lehet kapni húsdarálékokat, vagdalékokat, azokat is nagyon szeretik, változatosabbá teheted vele az étrendjüket, nem lehet mindig tápot adni...

2007. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Mert irigyek:)
2007. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megeszik!!Ez teljesen természetes,főleg ha kistestű kutyáról van szó!Mert a kisebb kutyáknak a foguk is másabb, és könnyebben elrágcsálják azt is!
2007. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

SZIA!!!!!!!!!!!!!!!!!


IGEN megeszi a cica ételét (ezt már sokan mások is íták). Viszont valaki azt írta: mert irigyek szerintem, NEM így van egyszerűen különbözik a természetük. A cicák csak annyit esznek amennyi éppen jól esik nekik, a kutyák viszont teli eszik magukat aztán akár órákon át is emésztenek. Azthiszem ezért tápolja magába a kutyuskád a cicusodnak szánt eledelt. Ezt nem jó ha hagyod neki próbáld meg leszoktatni róla.(BOCSI de azt nem tudom hogy.)


Szia!!!!!!!!!!!

2007. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A tévében kutyás műsorban láttam,hogy ne adjunk a kutyának macskakaját,mert a macskák válogatósabbak és egész más az összetevőjük.Ne addj neki csak kutyakaját.
2008. jan. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ugyan az a tápnak az ize csak más a nevük!
2008. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megeszik! (Mivel nekünk a macskánk megtalálta a kutyatápot és beleevett)
2010. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek simán.:)
2011. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!