Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » IVARTALANÍTÁSSAL kapcsolatban...

IVARTALANÍTÁSSAL kapcsolatban kérhetnék tanácsot?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves bullmasztiff kan kiskutyám, szeretnék egy boxert kiskutyát is, de inkább kant. 5 hónapos kora körül ivartalanítani szeretném majd a boxert. Vajon így elkerülhető lenne, hogy "rivalizáljanak" például szuka tüzelési időszakban nem fogja bántani a bullmasztiff ha nem ivaros kan? És érdekelne még, hogy ugyanolyan szépre kifejlődhet e akkor is, ha ivartalaníttatom kiskorában?
2011. okt. 8. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
A szukát miért nem ivartalanítod? Egészségügyi szempontból sokkal fontosabb mint a kant.
2011. okt. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek 2 kan kutyája van...


Amúgy ezt előre így nem lehet megjósolni.

Elvileg kisebb az esélye.

2011. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú de bonyolult a kérdés. Ha jól olvasom, még csak egy kutyád van. Azt ivartalanítani nem árt, de ha 3 hónapos kora előtt lesz ivartalanítva akkor nagyobbra nőhet. Ennyi a "mellékhatás"-ról tudok. Az meg hogy bántani fogják-e egymást nem tudom. Nevelni kell a meglévőt és kiderül hogyan viszonyul a többi kutyához. Egyenlőre koncentrálj erre az egyre és majd kialakul.
2011. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha korán van ivartalanítva egy kan kutya, akkor a csontjai hosszabbra nőnek, nem alakulnak ki a nemi jellegnek megfelelő külső. Nagyobb fej, szélesebb mellkas stb. A mi kan kuvaszunk 9 hónapos korában lett ivartalanítva és látványosan visszafejlődött, olyan lett, mint egy szuka, pedig előtte erőteljes kan formája volt. Nagyon megbántuk, hogy nem vártunk a műtéttel 2 éves koráig.


Benne van a pakliban, hogy az ivaros kan agresszív lesz az ivartalanítottal, ha tüzelő szuka lenne a közelükben, de szerintem csak akkor, ha a szuka testközelben lenne erre pedig szerintem nem adnátok lehetőséget nekik.

2011. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*alakulnak = alakul
2011. okt. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, de nekem az egyik szukám lett ivartalanítva ivarérés előtt, és olyan kan kutyás lett. Amikor ránézek nem egy törékeny szuka jut róla eszembe. És ezt már többen is megjegyezték. Nem tudom van-e köze az ivartalanításhoz, vagy amúgy is ilyen lett volna.
2011. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az első válaszolónak kicsit több figyelmet ajánlok... :)
2011. okt. 8. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!