Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy tenyészszemle?

Hogyan zajlik egy tenyészszemle?

Figyelt kérdés

Nem tudom van-e különbség az egyes fajták szemléi között, de engem a pulié érdekelne elsősorban. Épp ma van a puli főtenyészszemle, de a kutyám még nincs egy éves, úgyhogy jövőre szeretnék elmenni egyre.

Mit kell ott pontosan csinálni? Hogyan tudom felkészíteni rá a kutyát? Csak a küllemet nézik, vagy valahogy a jellemet is? Kell előre regisztrálni, vagy elég csak odamenni?

Ezek lennének egyelőre a kérdéseim, de érdekel még bármi ami ezzel kapcsolatos.


2011. okt. 8. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

A pulit konkrétan nem tudom,de szerintem munkavizsgához van kötve, tehát nézd meg, hog mit kell teljesíteni a munkavizsgán. (terelés)

a jellemet tesztelik,meg kell felelnie a standardban leírtaknak. A küllemnek szintén.

2011. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


A standard szerint nem kell munkavizsga:

FCI besorolása:

I. fajtacsoport juhász- és pásztorkutyák

I. szekció: juhászkutyák

Munkavizsga nélkül

2011. okt. 8. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:

itt láthatsz egy értékelési lapot mit néznek

[link]

2011. okt. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon hasznos volt. :)
2011. okt. 8. 14:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Akinek van még valami hozzáfűzni valója kérem ne tartsa vissza, még mindig érdekelne az hogy mit kell ott csinálni és hogy kell-e előre jelentkezni rá (mint pl. egy kiállításra)?
2011. okt. 21. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Jobban járnál, ha elmennél és legalább egyet a saját szemeddel megnéznél.

Fizetni meg manapság mindenért kell szinte.

2011. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp előre kell jelezned, ha menni szeretnél. Általában a kiírt időpont előtt 2 héttel jár le a határidő. A tenyészszemle díját a legtöbb helyen elég a helyszínen rendezni.


A küllembíró ugyanúgy bírálja a kutyát, mint egy kiállításon, de itt a standardnak nagyobb jelentősége van. Figyelj a kutya megfelelő küllemére, ápoltságára, kondijára...A kutyával gyakorolni kell, hogy ne a tenyészszemlén derüljön ki, hogy nem mutatja a fogát, vagy nem tűri, ha idegen emberek hozzáérnek. Fontos az idegrendszeri stabilitás.

2011. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a tenyészszemlén kisebb jelentősége van a szépen ápoltságnak, mint egy kiállításon, mert itt nem a puccra mennek, hanem a fajtajellegeket és az idegrendszert figyelik elsősorban. Amikor a beagle-inkkel voltunk tenyészszemlén, volt, akit kizártak, mert a kutyája csak reszketett behúzott farokkal, mást meg azért, mert a puhány kutyája elfeküdt a ringben és nem volt hajlandó felkelni.
2011. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valóban, kiállításon nagyobb hangsúlya van a ringdresszúrának, de egy jól ápolt kutya már előnnyel indul egy tenyészszemlén is.


Egy pulinál a gondozott szőr különösen fontos.


Egy félős, vagy agresszív kutya, aki nem tud viselkedni, pórázon ideges, esetleg még harap is kizárható a tenyésztésből, nem csak kiállításon van hátrányban.


Minimális foglalkozással szépen begyakorolható a ringdresszúra, és egy szépen beállított kutya kevesebb küllemi hibát mutat, mint az a kutya, aki behúzott farokkal áll, vagy éppen ül.

2011. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 24. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!