Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanád?

Melyik kutyafajtát ajánlanád?

Figyelt kérdés
A feltételek a következők:felnőttkori súly min.25, max.4O kg.,inkább rövid szőr(NJ szőrhosszúság a max.),ŐV-re alkalmas fajta legyen(ez a legfontosabb),lakásban tartható,napi kb. 2 óra séta+ ŐV kiképzés,a gazda tapasztalt kutyázás terén.A következő kutyafajtákon kívül ajánljatok:Német Boxer,Bullterrier,Német Juhász Kutya,Dobermann,Malinois.Köszi előre is,mindenkinek jó kutyázást kívánok.
2011. okt. 8. 18:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a n.boxert választanám vagy dobermannt...:D

[link]

[link]


Te döntsd ne mi!!!:D

Sok sikert hozzá.

2011. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én fogok dönteni,ne idegeskedj...Látom nem olvastad el figyelmesen az írásomat,főleg az utolsó mondatot...Remélem az ŐV terén tapasztaltabbak válaszát is olvashatom majd.....De köszi mindenképp a választ.
2011. okt. 8. 18:47
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Német juhász, esetleg doberman. személyesen ismertem mindkét kutyafajtát, és remek ÖV-t lehet tanítani belőlük. a boxer nagyon bohókás kutya, inkább hobby szinten lehetne tartani, nem ÖV-ként, úgy tudom. a másik két fajtát nem igazán ismerem. (nekem a bullterrier nem tetszik)
2011. okt. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért ezeken a fajtákon kívül? Németjuhász, Malinois, Dobermann... Ezek nagyon jók ÖV-re. Rottweilert ajánlanám még, ha tényleg elég tapasztalt vagy.
2011. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
a boxer kitünő Öv-re ismerős 3 szuka boxere is Öv-zik élvezik szóval lehet Őket is vinni :)
2011. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Lakásba akarsz tartani ekkora kutyákat mint pl. német juhász? mondjuk te tudod nekem boxerem lesz vagy bull terrierem lakásban de Ők azért elfogadhatóak :) Sok sikert :)
2011. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
cane corso
2011. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
óriás schnauzer?
2011. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

19:10 vagyok. Megint végiggondoltam. Ha a súly annyira fontos, akkor a német dog kizárva, pedig jó ÖV-re és nem kell sokat mozgatni. Lehetne még Orosz fekete terrier vagy Óriásschnauzer, bár ők is elég nagyok. Amerikai buldogból van 35 és 65 kilós is, szóval akár az is lehet. A Beauceront ajánlom még, nagyon jó őrző-védők, könnyű ápolni a szőrüket. A Rhodesiani Ridgeback is teljesen megfelelő lehet számodra. Ugyanígy az Argentin dog, a Cane corso, vagy amint már írtam, Rottweiler, esetleg Bullmasztiff, Dogo canario, vagy Staffordshire terrier... Az akiták szőre nem tudom, belefér-e még neked.

Esetleg valamelyik megfelel az igényeidnek?:)

2011. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Na itt vagyok.Köszi a válaszokat.2O:14-esnek pedig,hogy a kérdésemre válaszolt.Az általam felsorolt fajták bizonyos okok miatt vannak a listáról "levágva".Kan kutya lenne.A normális idegzetű,vérvonalú Staffordshire elég furcsán nézne,ha emberre kéne támadjon,nem erre voltak ők szelektálva valamikor,sőt,kizáró ok volt a tenyésztésből...Rhodéziai jó lenne,csak nem tudom,hogy nem-e erősebb a vadászösztön a génjeiben,mint a védőösztön....Láttam már zsákmányösztönös kutyát,edzésen semmit nem vettél észre,de élesben........A Beauceron tetszik.Akármilyen fajta is lesz,csak úgy veszek,ha kölyökkori tesztet(Volhard)végez a tenyésztő a kölykökön,és a kiértékelésnél valamelyik egyed közel lesz a 2-es eredményhez,mert a fajta fontos,de az egyed,a fajtán belül még fontosabb.A Cane Corso,Kanári szigeteki,roti,Bullmasztiff,Argentin Dog nagyon jó kutyák,csak sajnos egy kicsit nagyok az én életkörülményeimhez.Ha valakinek van esetleg még ötlete,tapasztalata,szívesen olvasom.
2011. okt. 8. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!