Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát ajánlanád?

Melyik kutyafajtát ajánlanád?

Figyelt kérdés
A feltételek a következők:felnőttkori súly min.25, max.4O kg.,inkább rövid szőr(NJ szőrhosszúság a max.),ŐV-re alkalmas fajta legyen(ez a legfontosabb),lakásban tartható,napi kb. 2 óra séta+ ŐV kiképzés,a gazda tapasztalt kutyázás terén.A következő kutyafajtákon kívül ajánljatok:Német Boxer,Bullterrier,Német Juhász Kutya,Dobermann,Malinois.Köszi előre is,mindenkinek jó kutyázást kívánok.
2011. okt. 8. 18:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Testvéremnek német juhász van. Egyemberes és kitűnő házőrző + gyönyörű! Szóval nem fajtafüggő, a kutya az kutya, amire neveled olyan lesz!
2011. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
En a beauceront ajanlom, stabilabb idegrendszeru a dobinal, nem fazos, kulsore hasonlo, de juhaszkutya (szerintem ezert sokoldalubb!). Mindenfele munkara alkalmas, nezd meg az elles.hu oldalt!
2011. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

21.40 vagyok újra :)

Ha a dobermann mégis fent lehet a listán, akkor viszont azt ajánlom beauceron meg argentin dog helyett.

Én is néhány hónapon belül veszek egyet, szóval mostanában sokat nézegettem a kenneleket, meg a különböző vérvonalú kutyák munkáit. Tudok munkavonalú kennelt, küllemre nem olyanok, mint az átlag dobermann, de nagyon jól dolgoznak.

Ettől még persze lehet, hogy egy beauceron jobb lenne neked, de én a dobermannokat ismerem jobban, szóval róluk tudok nyilatkozni.

2011. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
hát baromi tapasztalt lehetsz ha nem tudod eldönteni milyen kutyafajta a neked való -.-"
2011. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azt akarja, hogy döntsük el mi, hogy milyen kutyája legyen, hanem inkább véleményeket akar hallani egyes kutyafajtákról.
2011. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
12:00-nak.Örvendek,hogy lehet hallani Német Juhász Kutyáról,amelyik magánszemély kezében is megfelelően teljesít.De abban,hogy kutya kutya,mindegy,csak nevelni kell,sajnos nem értek veled egyet.Sőt,a kutyának is kimondottan kínzás.Aki házőrzőt akar,az pl. ne vegyen Újfundlandit,Bernáthegyit vagy Labradort.Ezek a kutyák nem erre voltak kitenyésztve.S ami a legrosszabb,ha ilyen kutyát tanítunk,erőltetünk személy vagy területőrzésre,csak össze zavarjuk,nem érti meg soha,hogy mit is akarunk,és főleg,hogy miért.Mert hiányzik a génjeiből az emberrel szembeni bizalmatlanság,agresszió.Persze kihangsúlyozom,hogy normális vérvonalú,idegzetű kutyáról beszélek.
2011. okt. 11. 16:20
 27/28 A kérdező kommentje:
16:1O-nek.Hát "baromi" tapasztalt nem vagyok.Írtam is,hogy Beauceront még nem láttam dolgozni.Rhodéziait sem.De láttam már Német Boxert,Rotit,Német Juhász Kutyát,Dobermannt,Cane Corsot.Hirtelen ennyi.S hogy láttam,nem azt jelenti,hogy valami kisfilmecskét megnéztem a YouTube-on....
2011. okt. 11. 16:30
 28/28 anonim ***** válasza:
Mastino Napoletano, Bullmastiff, Amerikai bulldog, Amerikai Staffordshire terrier, Angol masztiff, Bandog, Boerboel, Bullterrier
2011. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!