Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agarasok! Az agarak jól...

Agarasok! Az agarak jól kijönnek más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mármint mennyire dominánsak a többi kutyával szemben? Azt tudom, hogy falkában vadásztak velük, tehát elméletben jól kéne tűrniük a többi kutyát, de tényleg így van?
2011. okt. 8. 22:29
1 2
 1/18 Akiteki ***** válasza:
67%

Inkább képekkel illusztrálom:

[link]

[link]

[link]

[link]

És még rakhatnék ide 100 másikat.

A magyar agaram és a whippetek is remekül elvannak más kutyákkal. Kimondottan igénylik a kutyatársaságot, aludni csak összebújva akarnak. A falkán belül soha nincs veszekedés köztük (a huskyk néha hajbakapnak, de az agarak soha).

2011. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És ez nemtől független? Nekem egy kan agaram van (nincsen ivartalanítva), azt mondták angol agár, de szerintem magyar is van benne, örökbefogadtam olyan 4 év körüli lehet és szeretnék mellé másikat, szintén örökbefogadni, tehát a nemét még nem tudom, mert most keresgélek!
2011. okt. 8. 23:09
 3/18 Akiteki ***** válasza:
67%

A kan magyar agaramat totál sakkban tartotta egy vendég husky kan. Leültette a kert közepére és nem mozdulhatott. :))) Tapasztalatom szerint az a lényeg, hogy ne vadásszon. Amikor egyszer valaki elvitte vadászni, utána beindult mindenre, ami mozgott. Megpróbálta a cicát is elkapni, akivel együtt nőtt fel, az egyik husky lány is a bögyében volt.

Barátnőm magyar agár kanja a házban alszik egy tibeti terrierrel, egy husky kannal és egy aussie kannal. Soha nincs köztük semmilyen konfliktus.

2011. okt. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Legyen neki kanapéja.
2011. okt. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Minden fajtán belül vannak nehezebben kezelhető egyedek, de szerintem egy jól szocializált, megfelelően nevelt kutya nem balhézik.

De Akiteki ezt biztos jobban tudja, nekem még soha nem volt kan kutyám, és agaram sem (de lesz! :)

Viszont ettől függetlenül minden kutyámat következetesen neveltem, és még egyikkel sem volt gond. A mostani nem a bátorságáról híres, de ettől még nem agresszív, egyszerűen elmegy a kutyák mellett.

2011. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Jól kijön, egyáltalán nem domináns fajta, viszont eléggé tartózkodóak. Viszont ha feloldódnak vagy már ismerik a másik kutyát régóta, akkor önfeledt és szemet kápráztató játékba kezdenek. Általában a vele egyméretű vagy kisebb kutyákkal jönnek ki jobban, a nagyobbaktól tartanak vagy félnek. A nagyon kicsikkel pedig vigyázni kell, nehogy prédának nézze messziről.
2011. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Akiteki ***** válasza:
67%
Mindig mondom, hogy nekem nem normális whippetjeim vannak. Senkivel sem tartózkodóak. Bármilyen idegen kutyával azonnal játszani kezdenek, az idegen emberre meg addig néznek kétségbeesetten, míg egy simogatást ki nem csikarnak belőle.
2011. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Válasz Akitekinek:


Bocsánat, én kifejezetten magyar agárról beszéltem. Illetve még afgánokat ismerek, akik szintén ilyenek.

2011. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Akiteki ***** válasza:
67%
Ja, bocsi. Ő tényleg nem kedvel más kutyákat. Illetve más magyar agarakat igen. A fekete kutyákat viszont valamiért ki nem állhatja. :)))
2011. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Ismerősöm magyar agara csak a mi kutyánkat kedveli igazán. Van pár olyan, akiket ha meglát, meg kell kötni, mert meg akarja őket ölni. Először el akarták rendezni normálisan a kutyák a dominanciát, de az a pár kutyus nem adta fel, de az agár se hajlandó, így nem kockáztatnak. Kellett már miatta kórházba vinni más kutyát.
2011. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!