Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám...

Miért viselkedik így a kutyám a szüleimnél?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 3 éves spitzem, akivel együtt lakom. Otthon teljesen normális, semmi baj nincs vele, de amikor néha 2-3 hetente hétvégén hazamegy (néha nélkülem) a szüleimhez, akkor teljesen bolond lesz. Imád kocsiban ülni, amikor meglátogatnak, akkor is mindig menne velük haza. Anyáék sokszor mondták, hogy bepisil, meg bekakil, de én azt hittem csak nem törődnek vele reggelente, jól le is szidtam őket, mert képesek 11-ig aludni hétvégenként, aztán nem engedik ki a dolgát végezni a kertbe. Viszont most én is hazajöttem, és éjszaka 4x felkeltem, hogy ne legyen baj, de így is bepisilt és bekakilt, amikor le akartam szidni, akkor meg morgott rám és vicsorított, ilyet otthon nem csinál sosem. Még azt hozzátenném, hogy én lakásban lakom Pesten, szóval napi 4x sétáltatom, a szüleimnél kert van és sokszor kiengedik napközben. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a baj, és hogy mit tegyek, hogy ne pisiljen be, meg ne morogjon?
2011. okt. 9. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogyha rád morgott, akkor baj van. Mert te a gazdája vagy és akkor komoly szocializálódási gondjaitok vannak! Ilyenkor dorgáld meg alaposan: Emeld meg a tarkójánál fogva és kicsit rázd meg. Ez nem fáj a kutyának, de ez neki a legnagyobb büntetés, mert az anyja is így bünteti hogyha valami rosszat csinál... Hogyha még mindig morog, addig "rázd" még le nem áll mert különben akárkit megtámadhat a családból...
2011. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát, érdekes helyzet... Szerintem a legjobb lenne felkeresni egy kutyaiskolát, és ott elmondani a problémát, mert ha rád is morog, akkor ott bizony komoly gondok vannak.
2011. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!