Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül? További a...

Brucelii kérdése:

Mennyibe kerül? További a kérdésen belül

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülne az Oltás, Chipeltetés, Törzskönyveztetés, Féregtelenítés? Ha lehet, külön külön leírná nekem valaki? Köszönöm elöre is!
2011. okt. 9. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

oltás kölyöknek:5.000Ft


felnőtt kutyának évenként kötelező veszetség elleni oltás:3.000Ft


chip:5.000Ft


törzskönyv: 11.000Ft De ezt csak a tenyésztő tudja megcsinálni.


féregtelenítés: egy doboz féregtelenítő 1.000Ft a Dorantul plus a legjobb szerintem én azt veszem

2011. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. okt. 9. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:
A törzskönyv 5500 Ft a tenyésztőnek.
2011. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De csak akkor 5.500Ft ha a tenyésztő tag a MEOE-nél amúgy 11.000Ft
2011. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

És miért ne lenne egy tenyésztő MEOE tag?

Tehát a törzskönyv maga 5500 Ft. De ez önmagában nem igaz, mert a törzskönyvek kiváltásához kell az alombejelentő és a fedeztetési jegy is.

Az oltások ára minden orvosnál változó, szabadáras termék.

A chip ára a márkától függő, a regisztrációja 1500 Ft., azon felül az orvos kér még valamennyit azért, hogy belövi a kutyába. Féreghajtó gyógyszertárban 600 Ft., de csak receptre adják.

2011. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem tehát kölyök kutyának olcsobb az oltás? És a chip pontosan mire is jó?
2011. okt. 9. 14:32
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Nem olcsóbb az oltás. Csak részletekben kapja, a felnőtt meg egyben az éves oltásokat.

A chip egyrészt kötelező, másrészt ha elveszne a kutyád, valaki megtalálja, az állatorvos leolvassa és meg tudja nézni az adatbázisban, hogy a Te kutyád, felhív telefonon és már mehetsz is érte.

2011. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!