Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky/Malamut gazdák! Mennyit...

Husky/Malamut gazdák! Mennyit mozogtok a kutyával?

Figyelt kérdés
Fajtiszta kutyátokkal mennyit mozogtok naponta? (ha van mellette más kutya is, akkor említsd)
2011. okt. 9. 16:07
 1/8 Akiteki ***** válasza:
72%

FajTAtiszta:))

Nálunk egymást kergetik a kertben.

Amíg lakásban laktunk, napi 4-5 séta, abból 2 kiadós, egybekötve a kutyafuttatóban rohangálással, agilitypályával. (eső kivételével) Majdnem minden hétvégén mentünk valahova kirándulni.

Most már csak heti 1x kerül sor mindenkire, hogy elmenjünk sétálni, egyébként itthon rohangálnak a kertben, ami nem kicsi.

2011. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Október tájékán napi 7-8 km,ez ötször egy héten. Később január-februárban napi 20-30 km szánnal, szintén ötször egy héten.Nekünk is nagy a kert, a nap fennmaradó részében azt élvezik.
2011. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Szerintetek ha egy hét 2-3 napján csak napi 1 óra futást kapnak, az elég? Ha van mellette egy másik kutya az udvaron?

A többi napon tudnék vele kb. 15 km-t futni

2011. okt. 9. 23:26
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Soha az életben nem futott 15 km-t a kutyám.

Az itthoni meg a környékbeli szánversenyek is 3-4 km-esek.

Nem igazán értem, honnan vetted, hogy szerencsétlen kutyának éjjel-nappal rohannia kell. :))

2011. okt. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző, szomorú,hogy husky tenyésztőként ennyire tájékozatlan vagy. Az itthoni és környékbeli versenyek nem 3-4 km-esek. Az,hogy Dunaharaszti annyi az egy dolog. A szezon elején a legtöbb verseny rövidebb, de januárban már Csehországban is találsz 200 km feletti versenyt. Még a sprint versenyek is min.8km-esek a legkisebb kategóriákban is.


Kedves kérdező ezeknek a kutyáknak a lételeme a futás.(bár némely tenyésztő igyekszik kiölni belőlük) Természetesen nem probléma,ha egy-két nap kimarad, de csak akkor lesznek boldogok,ha rendszeresen futhatnak. Neked is sokkal jobb, ha fut a kutyád,mert a mondás szerint is "a fáradt husky a jó husky!"


Éppen Dunaharsztiban volt egy érdekes kép. Az út egyik oldalán a fogat kutyák hemperegtek a földön, boldogan és elégedetten a futás után. A másik oldalt a kiállítási kutyák voltak. Fent a kozmetikai asztalon,kifeszítve a nyakuknál fogva,hogy nehogy lefeküdjenek vagy leüljenek és közben fújták a szőrüket a szárítóval. Könnyű volt eldönteni, melyik kutyák a boldogabbak.

2011. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Kedves előző. Igen szomorú, hogy nem látsz tovább az orrodnál és a versenyeknél. A láncon és kennelben tartott kutyák számára felüdülés, ha végre befogják a szánba és futhatnak. A kérdező kutyája a kertben is szaladgálna egy másik kutyussal. Nem életfeltétel, hogy a kifulladásig futtassuk.

Az említett képen a láncon kikötött fogatos kutyák (akiknek elenyésző része husky), hemperegtek, mert sehova sem mehettek egész nap. A többi kutya a kiállítás után úszkált a tóban, játszott a többiekkel.

Már említettem, hogy igen csúf dolog az irigység. Unalmas már, hogy mindig akar egy szánhajtó, aki minden alkalmat megragad, hogy fröcsköljön a valódi tenyésztőkre és kutyáikra.

2011. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Én nem állok le veled vitatkozni,mert nem érdemes. Ilyen stílusú ember úgyis azt hiszi,hogy ő találta fel a spanyolviaszt. Mint mondtam, az én kutyáim szabadon vannak egész nap. Jelenleg a szobában fekszenek a foteljaikban, mert már edzés után vannak.


Igen, a szánhúzó kutyák stake-out-n vannak a futás után,ez manapság már kábelből van. A show kutyák meg pórázon vannak a kiállítás előtt,alatt és után.

Nem hiszem,hogy a póráz és a lánc között olyan nagy a különbség. A legtöbb show kutya behívhatatlan és örök pórázfogságra vannak ítélve. Talán nézd meg a képeket a pórázon a parton sétáló kutyákról.


Szerintem menj el Skandináviába vagy Amerikába, ha már a szánhúzás szakértőjének gondolod magad, és kicsit nézd meg, hogy miről beszélsz. Igen, a szánhúzó kutyák a nagy kennelekben láncon vagy kennelben vannak tartva. Mert nem lehet 50-100-200 kutyát máshogyan tartani. De ezek a kutyák napi 40-100-120 km-t mennek. Amikor haza kerülnek,akkor már csak alszanak a szalmás kutyaházban.De pl.Susan Butcher többszörös Iditarod győztes nem egyszer vitte be a fogatát a lakásába.

Én részemről itt befejeztem a veled való beszélgetést.


Kedves kérdező, kérlek ne hagyd abba a kutyád futtatását,mert ez neked és a kutyádnak is jót tesz!

2011. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cintia180 válasza:
Nekem malamutom van nem szoktuk vinni setalni mivel nagy a kert a samoyed kutyammal van szabadon es nagyon boldog kergetoznek a macskakat kergetik stb
2023. márc. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!