Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A megfelelő méretű szájkosárna...

A megfelelő méretű szájkosárnak mik az ismérvei?

Figyelt kérdés

Rendes, fém szájkosarat szeretnék venni, a kutyámnak vastag szőre van, sokat liheg. Az a vászonizések alkalmatlanok még alibi szájkosárnak is, mert nem kap benne elég levegőt a száján keresztül.


Mennyivel legyen túl az orránál a kosár vége, és mennyire engedje kinyitni a száját? Ha nem tudom a boltban felpróbálni a kutyára, milyen méretek szükségesek?


2011. okt. 9. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt pontosan le van írva:

[link]

2011. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak műanyag és bőr szájkosarak, azok nem nehezek, de betöltik a funkciójukat rendesen. Amúgy akkorának kell lennie, hogy a kutya ne tudjon kiharapni belőle, de ki tudja nyitni a száját lihegni.
2011. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A méreteket csukott szájjal kell levenni? A kosár meg ehhez képest készül nagyobbra? Pl az orránál 4 cm, akkor az ehhez való kosár kb 6-7cm orrmagasságú lehet? (lihegéshez)
2011. okt. 9. 20:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Sohasem fog kiharapni, de piszkosul nincs kedvem semmilyen kalauzzal, bkv ellenőrrel, közterületissel, vagy hülye rendőrrel fölöslegesen vitatkozni. Kipróbáltam a vászont, de az szar, szenved benne. A bőr nem tudom milyen lenne, mert elég széles az is. A fém viszont tutira nem fogja le a lihegésben, és majd megszokja.
2011. okt. 9. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:

+A bőrt sokkal nehezebb tisztán tartani. A nyáltól vizesedik is alul.

Nekem a fém akkora, hogy alul nem illeszkedik szorosan az állához, hanem legalább 4 centivel bővebb.Tehát a fül vonalán mért átmérőnél bővebb. A szem közötti szíj levágva. A fül mögötti szíj annyira lazítva, hogy simán felhúzom a fejére. A szeme alatt kb 2 centire ül a kosár az orrán a kutyának. A súlya tartja, húzza lefelé. Bőven tud benne lihegni.

2011. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a fotót :)


kerület 25

hossz 9

magasság 7


Valszeg ez lenne jó

Fém kosár rövid orrú kutyára, Uszkár

[link]

2011. okt. 9. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!