Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt és figyelmet...

Mennyi időt és figyelmet igényel egy csivava?

Figyelt kérdés
Napi hányszor kell vinni sétálni? 8-9 órát egyedül mit csinálna amíg suliba vagyok? Tényleg van olyan pelenka amire rátudnak pisilni és zselévé változik? stb. stb.
2011. okt. 9. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy kutya mindig sok figyelmet és törődést igényel. Nekem yorkim van. Napi 3x-4x megy sétálni. És bizony hétköznap egyedül van 6-7 órát biztosan már hozzászokott. Pelenka van olyanról nem tudok ami zselévé alakítaná a "piszkot". Viszont olcsóbb megoldás egy mintás viledát venni ami olcsó, és hosszútávú...viszont mosni kell. De hát egy anyuka is moss a gyerekeire nem?
2011. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Naponta minimum 3x le kell vinni, de inkább 4 alkalommal. Az, hogy hogy viseli az egyedüllétet nem fajta függő, hanem nevelés kérdése.

Az a zselévé alakuló cucc pedig macskaalom, a kutya nem fogja használni. Az enyémnek évekig le volt téve a kutyapelenka (kb 4 hónapos koráig használta) és miután szobatiszta lett soha többé nem ment rá.

A kutyák nem piszkítanak a saját életterükben, tehát csak akkor vállalj kutyát, ha télen nyáron hóban, sárban van kedved lemenni vele. Igen, még szombaton is, amikor aludnál. Én ma is 6kor keltem.

Egy yorkshire gazdi.

2011. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pont ettől félek, hogy sétáltatni ilyen sokszor kellene. Délután és este lenne időm de reggel meg délelőtt nem. Viszont nagyon rám férne, hogy valami/valaki iránt megtanuljak felelősséget vállalni, és kicsit enyhítené a szeretethiányomat mert imádom az állatokat, de eddig családi házban éltünk most pedig panelba, és nem hiszem hogy egészséges lenne nekünk illetve a kutyának. Tudom hogy rengetegen tartanak állatot, de én sajnálnám hogy nincs elég mozgástere.
2011. okt. 10. 14:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 10 éves korom óta tartok állatkákat, mindig arra vágytam, hogy felelős legyek egy élőlényért. Kutyám 21 éves koromban lett, de tudtam, hogy mindig képes leszek érte felkelni, ha kell, az éjszaka közepén is, akkor is, ha a legszebb álmomból ébreszt, és le kell mennem vele a hóesésbe pisilni.

Szerintem még várj egy kicsit. Szép dolog a felelősségtudat, de ne egy kutyán kísérletezz, hogy meg tudod e csinálni.

2011. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha nincs rá időd reggel se, akkor ne akarj kutyát. Vegyél hörcsögöt, tengerimalacot, stb, bármit, de ne kutyát. A kutyával menni kell ha hideg van (mi is mindjárt indulunk, pedig befagy a ......em), ha esik, ha fúj, ha hó van, ha jég, ha meleg, és akkor is, ha beteg vagy...MINDEN NAP! Évi 365 napon át, átlag 10-15 évig. Gondolom az nem jutott eszedbe, h mennél néha bulizni is, ottaludnál valakinél, elmennél nyaralni, táborba, esetleg felsőoktatásban kolis leszel, stb.


Ezeket nem ártana előbb fontolóra venni!

2011. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pont ez jut mindig eszembe hogy ha a nyaralni megyek, bulizni, másnál alszom, stb. stb. nem lenne rá időm. Szerintem ezt az ötletet jobb lesz elvetnem egy darabig tényleg. Köszi a segítséget :)
2011. okt. 10. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van egy csivavám(4 hónapos) inkább a legjobban szerintem a nevelésre kell figyelni nehogy ilyen agressziv legyen(ami elég gyakori). Én a kutyámat naponta 2szer viszem sétálni (ezért lehet lenéztek) de azt se szereti nagyon. ugy féluton mindeig megáll nem futkározik annyira csak sétál :S de még kicsi lehet szokatlan még neki szóval nem aggódom . Tényleg csak ugy vegyél kutyust ha időd van rá. Én mondjuk számitok az anyukámra is mert ő itthon van és ha el kel mennem vagy valami más dolgom akad ő elmegy vele sétálni ha kell. Nekem amig suliba vagyok a szobámba van és elvan magának (azt az időt végig aludja) még semmi kárt nem akozott a szobámba.
2011. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk mindenki rohan 5-6 óránál előbb nem igen érnek haza anyuék sem, én is olyan 4-5 körül érek haza, és 18 évesen ha bevállalnék egy kutyát, akkor nem akarnék mást terhelni azzal hogy leviszik sétálni. És elég neki napi 2 séta? :)
2011. okt. 11. 16:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Csivavát tartok!:) 4éves a kutyusom és lánykutya:) Nyugodt természetű és kedves, de én nem mernék úgy állatot vállalni, hogy szinte egész nap nem vagyok otthon.... Nem dolgozom a sulikat már befejeztem(a barátommmal élek és Ő dolgozik én pedig otthonvagyok a kutyussal!!) Szóval bármilyen kutya is de minden kutyára időt kell áldozni! Ha vásárolok vagy néha pár órát esetleg fél napot nem vagyok itthon elvan, pihenget vagy játszik, tehát nem hiányol de ezmellett ahova tudom magammal viszem mert imád velem lenni!!:) Szóval csak akkor tarts csivavaát ha neki tudod szentelni az idődet!!Mert igényli, és így helyes kutyáttartani!
2011. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ja és 21/L vagyok!:)
2011. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!