Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hittem volna, hogy egyszer...

Nem hittem volna, hogy egyszer én is felteszek egy ilyen kérdést, de nekünk sincs már sajnos annyi pénzünk ennivalóra (saját, kutyáké), mint eddig. Mivel tehetem olcsóbbá az etetésüket?

Figyelt kérdés

Átolvastam minden kérdést, az "olcsó jó táp" találat alatt, de nem tdutam dűlőre jutni a saját tervemet illetően.


Három kutyám van, eddig Orijent és Acanát kaptak keverve (utóbbiból többet) anyagi okokból.

Most úgy néz ki, hogy egyiket sem tudjuk megvenni, de az Acanáról nem akarok lemondani...


Az sokat árt a kutyáknak, ha keverem olcsóbb táppal az Acanát...? Például ezzel (több, mint 10E Ft-tal kevesebbe kerül, mint az Acana Pacifica vagy Ranchlands):


Dog Chow Adult Sensitive - Lazachússal és rizzsel

Kiszerelés: 15kg


100% -ig teljes értékű állateledel felnőtt kutyák számára. Optimális arányban tartalmaz természetes fehérje forrásként lazachúst, valamint teljes kiőrlésű gabonát és rizst, mely hozzájárul az ideális testalkat megőrzéséhez.


Csontok, ízületek és fogak: A DOG CHOW optimális arányban tartalmaz kálciumot, D-vitamint és fehérjét mely összetevőknek köszönhetően kutyája csontjai erősek, ízületei és fogai pedig egészségesek lesznek.


Bőr és szőrzet: A Dog Chow érzékeny bőrű és emésztésű, allergiára hajlamos felnőtt kutyák számára kifejlesztett formulája természetes forrásból származó omega 3 omega 6 zsírsavakat, valamint A vitamint tartalmaz, melyek segítenek fenntartani a bőr egészségét és a szőrzet fényességét.


Nyersfehérje: 25%

Nyers olajok és zsírok: 14%

Nyershamu: 7%

Nyersrost: 3%

Kálcium: 1.2%

Foszfor: 0.9%


Napi etetési útmutató:

Testtömeg/Napi etetési mennyiség

5-12kg közötti kutyák: 105-200g

12-25kg közötti kutyák: 200-350g

25-45kg közötti kutyák: 350-540g

45-70kg közötti kutyák: 540-750g


AJÁNLÁS: A Dog Chow Adult Sensitive kutyatápot felnőtt, allergiára hajlamos kutyáknak ajánljuk!



Például úgy adnánk, hogy a napi bevitelük 60%-a jönne Acanából, és 40%-a Dog Chow-ból? Vagy valamilyen jobb ötletetek van? Nem akarok a kutyák egészségén spórolni, ennél sokkal olcsóbban nem merem kihozni...


Dog Chow csak nem olyan rossz táp, vagy igen? Jó minőségű benne a hús? Nem találtam konkrét "összetevők" listát sehol... Rosszat teszek? Eddig gyönyörűek, élénkek a kutyáim a több fehérjétől, stb. Nyugtassatok meg vagy valami tanáccsal ha szolgáltok nagyon hálás lennék! :)


2011. okt. 9. 21:20
1 2
 1/14 Akiteki ***** válasza:
91%

A Dog Chow egy nagyon tré táp. Kb. pedigree kategória.

Akkor inkább Happy dog.

2011. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Minden táp akkor garantálja az általa leírt hatást a kutyára, ha csak azt etetnek a kutyával. Ha kevered másik készítménnyel, elrontod mindkettő hatásfokát. Plusz elképzelhető, hogy a kutya vagy fosik, vagy kevesebbet hasznosít a megevett mennyiségből.Akkor már jobban jársz és a kutya is, ha a hónap egyik felében megeszik a drágábbat, utána valamilyen olcsóbbat kísérletezz ki, amitől megfelelő a széklet minősége, mennyisége.
2011. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akiteki: mi a jobb a Happy Dogban? Azért kérdezem, mert nem tudom, nem kötözködés :) Hiába néztem az összetevőket, nekem a Josera, a Happy Dog és a Dog Chow is nagyon hasonló volt...

Vagyis inkább mi a rossz a Dog Chow-ban?

Köszönöm előre is a választ!


Második: ez a megoldás nagyon tetszik :)

2011. okt. 9. 21:40
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
A dog chow jó táp. Én a bárányosat szoktam venni a kölyökkutyámnak. Szép fényes a bundája. Az állatorvost is kérdeztük hogy milyen ő is azt mondta hogy jó. A drágább nem mindig jobb.
2011. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én tudnám ajánlani a josera családot.

van pl a josera lamb&rice ami nagyon jó (csirke, szója, ízfokozó és tartósítószer mentes) 15 kg 6785 ft itt:

[link]


vagy ennél is van olcsó (de minőségileg az elmegy kategória) a josera economy. ott kb 20kg 7200 ft.

2011. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
pro-plan biomill,
2011. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

B@sszus angol nyelvűn néztem összetevőket a Dog Chow-nál, és ott 4 féle színezék is fel volt sorolva egyetlen tápban is :( Magyarul nem találtam...


Amiket ajánlotok, azok ugye megbízhatóak, nincsenek bennük mesterséges tartósítószerek, színezékek, mesterséges aromák, stb., stb.? Ez nagyon fontos lenne nekem...

2011. okt. 9. 23:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Az olcsóbb tápoknál sajnos alább kell venned az igényeidet az összetevőkben. Valamivel meg kell oldani a gyártónak, hogy olcsóbban adja azt a fajta tápot.
2011. okt. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na jó, inkább így csinálom: bio rizs, bio csirke farhát (húsos, nem "kutyaboltos") vagy szív/máj, a boltból egyébként is kapunk lejárt szavatosságú túrót és joghurtot általában, aztán hozzáteszünk lenmagolajat, az mindig van nálunk, ahogy tojás szüleimtől. Plusz valami vitamin.

Megnéztem az árakat, és ezekkel is jól kijövök, mert ami szimpatikus lett volna más márkákból, az is drága volt :(

Ezek legalább adalékanyag-mentesek, jó minőségűek, nem ócska melléktermékek, és van bennük is sok hasznos tápanyag (vitamin, ásványi anyag).


Viszont attól tartok, hogy válogatósak lesznek, amikor a tápra kerül a sor, ha úgy kapják, hogy fél havi táp, fél havi házi menü.

Úgy csinálnám, hogy egyszer rizzsel egészítem ki, egyszer hússal, egyszer tojással, egyszer túróval/joghurttal, egyszer meg táp nélkül (hús, rizs, tojás, lenolaj, és ilyenkor zöldségek is).

Ez így elfogadható...?

2011. okt. 10. 00:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!a josera 90szazalaekban megfelel az elvarasaidnak.

Nem kell tulbonyitani.az altalad krealt hazikoszttal az a baj h pontosan nem fogod tudni szabalyozni h a szuksegesnel joval tobb vagy kevesebb vitamin es asvanyi anyag jut a szervezetukbe. Pl a josera lamb and rice mint irtam is minden nyavajatol menstes DE HUS az nincs benne eleg.hat akkor neha megtoltod pl szivvel es aggodnod sem kell a vitaminok miatt.

2011. okt. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!