Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másvalaki agresszív kutyáját...

Másvalaki agresszív kutyáját én helyrerakhatom?

Figyelt kérdés
Ma volt egy ilyen eset: barátságos kutyámra rá akart menni egy pórázon fogott másik kutya, gyerekek vitték a másikat, látszott, hogy sza*ik rájuk az a kutya. Szóltam a gyereknek hogy csítítsa le a kutyáját, ne hagyja hogy agresszív legyen, leültette, de mást nem tudott vele kezdeni, ülve vicsorított .... Gondoltam majd én leszabályzom akkor:) hát nekem akart jönni, én meg nem akartam a más kutyáját fenyíteni. Ez a kutya szempontjából normális viselkedés, hogy a gazdája tiltó szavára továbbra is agresszív? Ha még egyet léptem volna felé belémharap.
2011. okt. 9. 23:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló hogy nem normális, hogyha már a gazdája sem tudja féken tartani az ebet, komoly tréningre van szüksége, szerintem nem neked kell "fenyíteni" a kutyát, hanem a gazdájának kell megtalálni azokat a módszereket amelyekkel ismét átveheti felette az irányítást.
2011. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb lett volna arrébb vinni a kutyádat. Nekiállni megnevelni az ismeretlen kutyát veszélyes lehet rád is, a kutyádra is, és a kutyát tartó gyerekekre is.
2011. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
és még valami..., a kutyák legtöbbször nem az agresszió hanem a dominancia jelét próbálják tudatni, más kutyákkal, emberekkel.
2011. okt. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

a kutya részéről normális

és ne akard te helyre rakni, mert akkor megzavarodhat és már azt sem fogja tudni, hogy mikor kire kell hallgatni és senkire sem fog (még leülni sem)

2011. okt. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%

utolsó.

A kutya részéről nem az. Nincs rendben hogyha nem megfelelően szocializálva. El kell fogadnia más kutyákat is anélkül, hogy megpróbálná megtámadni azokat. ;) éppen ezért van szükség tréningre.

2011. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
*van
2011. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kutyát, a gyereket kellett volna felvilágosítanod, hogy az ilyen neveletlen kutyát vagy ne ő sétáltassa, plusz, vigyék iskolába, ahol segítenek rendbe tenni az ebet. Ha bevezetik az új állattartási törvényt, könnyen veszélyessé fogják nyilvánítani a kutyáját, és az sokkal többe fog kerülni, mint egy pár hónap egy kutyaiskolába.
2011. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%

ha láttad, hogy a gyerek nem tudja kézben tartani a kutyáját, miért vártad el, hogy a kutya annyira fegyelmezett lesz egyik pillanatról a másikra, hogy parancs nélkül nem támad???


nyilvánvaló, hogy a kutya a falkavezér, és ennek megfelelően viselkedett.


a kutyával semmi baj.


a kis gazdájának kedvesen ajánlani kellett volna egy kutyasulit, elmondani, hogy miért jó ez nekik, és tovább menni.


neked pedig semmilyen hirtelenkedés, határozott megindulás, hangnem nem megengedett ilyenkor, ha nem akarsz galibát.

2011. okt. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:43

köszi nagyokos, pont ugyanarra gondoltam, mint a mai 9:01-es hozzászóló

egy kutyának igenis normális, hogy ő legyen a vezér

ha nem hallgat a gazdira, akkor a gazdi nem normális

nincs olyan, hogy jó meg rossz kutya...van neveletlen és jól nevelt

2011. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

én teljesen a kutya mellett állok. Én sem örülnék, ha vad idegen emberek szabályoznák a kutyámat.

Az én kanom sem bírja a többi kutyát, hiába kutyaiskolás már egy éve. Sulin oktatás közben normálisan viselkedik. Természetesen volt olyan, hogy egy másik kan nekiment, erre ő is támadással reagált, de ezt meg is értem. Viszont oktatáson kívül nem bírja a többi kutyát.

Ő is olyan, ha rajtam kívül valaki más próbálná leszabályozni, akkor megharapná. És ez így van rendjén.

Ennyi erővel akkor a betörő is rászólhat, hogyha nem akarja magát megharaptatni, nem de?

2011. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!