Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek oda kutyavásárl...

Mire figyeljek oda kutyavásárláskor?

Figyelt kérdés

Bichon havanese kutyát szeretnék venni, már meg is van, hogy kitől.

25000 a kutyus. Az mondta, hogy fajtiszta. De törzslapot nem ad a kutyához.

Szerintetek átverés?

Milyen oltásoknak kell meglenni?

6 hetes a kutya.


2011. okt. 10. 14:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nehogy megvedd annál a tenyésztőnél!Tuti kamu.....nekem is bichonom van,tök megbízható tenyésztőnél vettük(Lőrincen)40000 volt....
2011. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én nem tudom de valszeg itt mindenki tippelni fog szerintem kérdez meg egy állat orvost
2011. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma találkoztam egy ilyen olcsó bichonnal, fél éves, most nagyjából tibeti terrier középschnauzer keveréknek tűnik, de nem tudni meddig nő még. Édes meg minden, de ilyet ingyen is lehet kapni.
2011. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

igen kamu. meg kell nézni az oltási könyvét hogy minden oltása amig eddig kell megvan e mert leshetsz ha nincs, aztán 1 hét mulva meghal.

chip van benne? az ma már törvényim előirás h lennie kell.

6 hetesen tenyésztő nem adaja oda, néluk 8-12 hetes korig vannak a kutyák.

2011. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor jól átgondolom.

Nincs benne chip.

2011. okt. 10. 14:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy olcsó tknélküli bichont, ő egy fehér puli lett mire felnőtt :)
2011. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bizonytalan származású kutyáért akarsz pénzt adni? Amúgy 6 hetesen még nem szabad elhozni. Az oltási programja is álatalában akkor kezdődik. 6-8-10-12-14 hetesen kell oltásokat kapnia, de ez állatorvosonként kicsit eltérhet. Féreghajtást viszont már 4 hetes korától két hetente végezni kell.
2011. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ismerőseink körében volt már túltenyésztett, (vagyont költöttek a gyógyítására, de 2 éven belül mégis elpusztult) és kisfajtának eladott, ám nagyranőtt keverék is. Valóban aranyos, de pl. egy pulit nem lehet lakásban tartani. A mi kutyánk örökbefogadott, chipes és ivartalanított is, szóval az ebadó mentességnek maximálisan meg fogunk felelni...
2011. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És akkor hol tudok venni ilyen fajta kutyát, ami biztos, hogy nem keverék?
2011. okt. 10. 14:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!!!


Azt írtad, hogy nincs chippeltetve. Ezt viszont 2010-től KÖTELEZŐ!! Ha ez nincsen neki akkor a kutya is átverés, de te tudod, hogy a "tenyésztő" megbítható-e, vagy esetleg láttad a kiskutya anyját, apját? "sajnálatból" vagy csak azért mert milyen aranyos (pl.) soha ne vegyél kiskutyát. a szaporítót csak gazdagítod, miközben nem is tudod, hogy milyen genetikai háttérrel rendelkezik a kutyád, és milyen maradandó örökségeket hordoz...Szerintem inkább keress egy TENYÉSZETET!!

2011. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!