Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan, nagytermetű kutyásokhoz...

Kan, nagytermetű kutyásokhoz kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos németjuhász kanom és most kezd el furcsán viselkedni.

KOnkrétan olyan dolgoktól ilyed meg, amiktől eddig nem (kapunyitás, felemelek egy szőnyeget). Olyankor elsunnyog valahová.

Azt olvastam hogy kan kutyáknál előfordul olyan 8 és 18 hónapos kora között, hogy ok nélkül megijednek valamitől, amitől azelőtt nem féltek, de ha a gazda normálisan kezeli ezt, akkor kinövik mire szociálisan érettek lesznek.

Ezt én el is hiszem, de most olyan fura ezt látni a kutyán.

Idáig semmi nem ijesztette meg. És most kezdte azt a szokását is felvenni, hogy mindenkit megharap, megmorog ok nélkül.

Iskolába járunk 3 hónapos kora óta, jól szocializált kutya.

Vélemény.. valakinek volt ilyen?

A többi kutyámra nem emlékszem már, hogy milyen volt kölyöknek, így 7 év távlatából...

Köszi


2011. okt. 11. 08:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocsi.. ijed.. :D hülye..
2011. okt. 11. 08:45
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a védőösztönös érés koszaka, amikor érzékenyebb lehet dolgokra, ilyenkor alakul ki a védőösztön. Ilyenkor érdemes a félelemetes dolgokat elkerülni, nem tudom jártok-e ÖV-zni, de nagyon remélem, hogy a segéd is tudja, hogy ilyenkor maximum zsákmánnyal kéne dolgozni, vagy még azzal sem, védőösztönös terhelés még véletlenül se tegyen rá, mert ebből lesz az, hogy:

"Hát de nem értem, olyan jó kutya volt, eddig olyan szépen fogott, mi történt?"

2011. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, járunk Ö-Vzni, idáig szépen dolgozott. Bár lassabban haladt mind a többiek. Ő nem zsákmányos, hanem eleve védős kutya.

Hiába próbáltak rongyot húzni előtte, játszani vele, semmi reakció. Viszont amint védeni kellett (megcsipkedték a pofáját, stb) rögtön ment a csibésznek, fogott. 11 hónapos korában kezdték ezt vele.

De akkor végülis ha én ezt normálisan kezelem, akkor nem lesz belőle nagy baj később, jól gondolom?

2011. okt. 11. 09:08
 4/16 A kérdező kommentje:
szerinted hagyjam most az Ö-V-t is egy ideig?
2011. okt. 11. 09:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy védőösztön erős kutya is rámozdul a mozgó zsákmányra. Elég szomorú, hogy nem azon dolgoztak az iskolán, hogy előkaparják belőle a zsákmányolást, és kissé csillapítsák a védőösztönt.A könnyebbik végét fogták meg a munkának.

Kanoknál valóban van egy időszak ivarérés előtt, amikor némelyik meggárgyul. De az általában a 8-9 hónap táján van.Lehet a kutyád visszatér a régi énjéhez, de lehet, ilyen marad. Nem mindegy, milyen szülőktől van.

2011. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, komolyan megdöbbentő hogy hogy veszik egyesek a bátorságot, hogy hozzáértő segédnek állítság be magukat. Alap lenne, hgy a védőösztönös érés előtt, alatt, nem teszünk védős terhelést a kutyába. Egy hergelésbe ilyenkor akár agyon is lehet nyomni egy kutyát úgy, hogy a továbbiakban már nem védeni, hanem félni fog. Lehet, hogy eleve azért ilyen erős most a változás, mert túl van nyomva a kutya. És ezek az agyatlan segédek ilyenkor, méginkább heccelik ha nem fog, mert hogy fog az majd fogni, csak ez még kevés neki, aztán játszák ezt addig míg a kutya elmenekül a pályáról, és soha többet fel se mer menni.


Elég szomorú, ha egy 11 hónapos kölyöknek nem a zsákmányösztönén dolgoztatok, hanem terheltétek a védőt. Én mindenképpen azt javasolnám, hogy fejezd be, vagy keress egy jó segédet, mert ennek így nem az lesz a vége amit te szeretnél. Vagy egy félős, vagy egy kontrollálatan támadós kutyád lesz. Szerintem.

2011. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát remélem visszatér a régi énjéhez.

Szerintem játéknak tekinti a rongyozást ő pedig nem játszik idegenekkel.

Akkor támad ha előtte fenyegetve érzi magát, engem (ostor csapás, fenyegető mozdulatok, stb.). Ha ez nincs meg akkor nem támad.

Az apja egy örjöngő állat, idegenek nem mehetnek be és nem is maradhatnak meg a kertbe (még ha ott van a gazdi akkor sem, mert támad). Anyja nyugodt vérmérsékletű.

Azt ő is elkezdte, hogy senki nem maradhat a kertbe, mert harap. Ha valaki bejön hozzánk a kertbe, azonnal megy rá, hiába mi invitáljuk be (konkrétan el kell zárnom olyankor). Rokonomat nem engedte vissza múltkorjában, mert morgott rá a kerítésnél.

Lehet, hogy a falkavezérséget kéne újra lerendeznünk egymás között????

2011. okt. 11. 10:50
 8/16 A kérdező kommentje:

10.45ös.

Hiába próbálták felkelteni a zsákmányösztönét nem csinált semmit. Feküdt és nézte hogy mit csinálnak a többiek. Egyébként nem mondhatom hogy nem zsákmányos, mert minden mozgó vacakra megy, kaptam már pockot is tőle "ajándékba". :D

Viszont az biztos, hogy elszált az agya, mert ahogy írtam, már mindenkire megy.

2011. okt. 11. 10:53
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ilyen problémáitok vannak, akkor nagyon szakszerűtlen az az ÖV.

Persze, hogy játéknak tekinti a zsákmányt, hiszen az is. Az, hogyha idegenekkel nem játszik, viszont a védős terhelésre támad pont azt jelzi, hogy a kutya rohadtul nem magabiztos, és éppen az önbizalmát kellene megerősíteni (zsákmánnyal) mielőtt bármilyen védős szituba tesszük, mert anélkül konkrétan a félelmi agresszión dolgozunk vele, és nyilván nem az a cél. Egy magabiztos kutya a saját területén sem támad ok nélkül.


Na meg persze a kézbentarthatósággal (dominanciával) is komoly gondok lehetne, ha ő parancs nélkül is véd téged. Alapestben a falavezér az, akinek a falka védelme a feladata, ha másképp nem dönt.

2011. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

hát ez az.. szerintem is újra el kéne dönteni hogy ki a főnök a bagázsban és akkor (talán) helyreállna a rend.


egyébként köszi a válaszokat.

2011. okt. 11. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!