Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava tulajdonosok. Hogy...

Csivava tulajdonosok. Hogy viselkedik a csivavátok? Mire kell figyelni velük kapcsolatban? És nem féltitek a rendellenes betegségektől?

Figyelt kérdés
Van egy tündéri édes 4 hónapos csivavám.Ugye mivel ilyen felkapott a csivava (sajnos) elég sok akad köztük ami rendellenességel születik és csak később felnőt korába lehet ezt majd megállaitani. Ettől nagyon féltem a kutyusomaat bár jó helyről hoztuk de titudja. Nem lehet ezt valahogy időben megállapitani? És nektek hogyan viselkedik a csivavátok (vad ,aranyos ,harapos, stb)? És ti hogy nevelitek arra hogy ne legyen ilyen kis vad? mert ugye elég kis vad kutyák lesznek ha nincs rendesen nevelve. Az én kutyám irtó kis dili más kutyával pedig ahonnan hoztuk több kutyussal élt együtt. Próbálom szoktatni a kutyákhoz szép óvatosan de nemsok sikerrel.
2011. okt. 11. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem két csivavám van és egy németjuhászom.

A csivavák verik a jucit, mondjuk ez azért is van, mert a juci a legfiatalabb a családban. :)

Minden kutyával kötözködnek, mindegy hogy az rottweiler vagy valami más, erre mindenképp figyelj, mert ha egy nagy kutya ezt komolyan veszi, akkor akár meg is halhat a kiskutyád.

Ne kényeztesd el, szeresd, de úgy mint egy VALÓDI kutyát. Akár kutyaiskolába is járhattok, én is jártam a kanommal. Nagy kutyák között úgy teljesített, hogy el sem lehet mondani. Örző-védőre is jártam vele, igen kemény kis állat.. :)

Nem kell nekik kabátka, meg kutyahordó táska, semmi. Sétáljon a saját lábán nyugodtan. Az enyém kilométereket le tud sétálni a picike lábain, a németjuhásszal együtt szoktam őket sétálni vinni.

Télen szoktam csak egyedül sétáláshoz kabátot ráadni, máskor nem.

Öltöztetni nem kell őket.

Az enyémek kint van nyáron (reggel és este is), télen meg csak akkor ha nem vagyunk otthon. Van egy fűtött garázs ahová el tudnak menni, vagy a kutyaól.

Tényleg nem kell őket szétkényeztetni. Erős kiskutyák, strapabírók, ha kutyaként tartod őket.

2011. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D én is szeretnék vele kutyasuliba járni :) Az enyémnek van egy kabátja (ugynais teljesen csupasz a hasa a melkasa és a nyaka) de én se fogok rá mindig télen nyáron kutyaruhát adni csak ha muszály. Mondjuk nekem mindig bent van a házba bár kertes házba lakunk de a másik kutyámmal (egy foxi keverék) nem jön ki :( :( de rre végülis számitottam mert nem valami barátkozós.Sétálni persze minden nap elmegyek vele .
2011. okt. 11. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Még szörtelen a pocija, ez természetes, mert kölyök, de nyugi, később ki fog ott is alakulni. :) Az enyém is ilyen volt kölyöknek. :)

Hát, ha nem hagyod őket, hogy összebarátkozzanak, akkor nem is fognak kijönni egymással. Ha a nagy kutya "fenyegeti" a picit, az csak azért van, hogy tudassa a kölyökkel, ki az úr a házban. Verekedés sem vérre megy, mert a falkatagok nem ölik meg egymást, hiszen akkor gyengítik a falkát. Ez csak hierarchia kérdés. :)

Nyugodtan barátkoztasd össze őket, hiszen nem hiszem, hogy tizenX évet úgy akartok leéletni a kutyával, hogy csak lakásba van, mert a másik nem barátja. :)

2011. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj én barátkoztatom épp ezért hogy időbe kezdjem .Voltunk kutyakiállitáson (csak nézők voltunk hogy szokja a kutyák jelenlétét ) ott barátkozott egy csivavával a másik csivava nagyon kedvesen viselkedett csak an enyém félt de ez természetes még . Meg egy törpe uszkárral is barátkozott de egyedül a szomszéd törpe pincserével jön ki de azzal nagyon is :D:D:D
2011. okt. 12. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én csivavám 4 éves szuka:) Nagyon aranyos és hűséges, csak engem szeret:) A család többi tagját megtűri idegenekkel bizalmatlan.:)Más kutyákkal bizalmatlan de a családban lévő tacsit (nagymamám kutyája) nagyon kedveli:) Ha rendesen van oltva akkor semmi gond nem lesz vele, a csivava nagyon egészséges fajta és hosszúéletű:) Sokat játszom vele és mindíg velem van, a lakásban követ, ott szeret lenni ahol én vagyok:) (ágyban alszik velem) Nagyon tiszta kutyus a szőrét könnyű ápolni:) Saját ruhatára van,kabátok, pulcsik és kutyatáskák:) meg persze kiscipő télire valamint nyakörvgyűjtemény:) Nagyon szeretem őt!!:) Esténként odabújik hozzám és a szívemre hajtja a fejét!!!:) Sok sikert a kutyusodhoz és teljen benne sok örömed!
2011. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!