Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis lakásba milyen kutyafajtát...

5andris kérdése:

Kis lakásba milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kis lakásba milyen kutyát ajánlanátok aminek kicsi a mozgásigénye, egyedül lehet hagyni, és nem túl drága? (ojan 30-40ezer)
2011. okt. 11. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tacskó...
2011. okt. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Menhelyről kis termetű, nyugisabb, vagy öregebb kutyust.

Ott el is tudják mondani, melyiknek milyen a jelleme, és megmentesz egy állatot ezzel. (Egy másiknak meg helyet csinálsz, hogy legalább átmenetileg bekerülhessen és ellátást kapjon.)

2011. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem csapjál le rá:) Ha vállalhatnék még egy kutyát, azonnal hoznám.

2011. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:54


Én is őt választanám nagyon aranyos . Ahogy látom yorki keverék lehet.

2011. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

kicsi a mozgásigénye:

francia bulldog és általában a bulldogok... (de tudod, hogy van - kivétel erősíti a szabályt... kifoghatsz ott is örökmozgót.)


egyedül lehet hagyni:

ez nem fajtafüggő, ez csakis rajtad múlik...

úgy tudom, a bulldogok amúgy sem túl ugatósak, de erről inkább bulldog gazdikat is kérdezz meg.:) (akiket én ismerek, nem ugatósak.)


nem túl drága...

ha fajtatisztát akarsz jó nevű tenyésztőtől, ezt a kérdést felejtsd el.:D

60.000 általában a kölyök árának a legalja... az már nagyon baráti ár.


szaporítótól kapsz 20-25.000-ért, de azt nagyon nem ajánlom, mert később ennek a többszörösét fogod jó eséllyel állatorvosra költeni a szaporítás miatti durvábbnál durvább betegségek miatt. (sok kutyát ismerek, akik életük végéig gyógyszeres kezelésre szorulnak, vagy többszörös műtéten kellett átesniük...)



A fentiek ismeretében én is a menhelyet ajánlanám...

egy idősebb kutya kis mozgásigényű...

a többi kutyát felejtsd el, őszintén szólva, a kérdésed alapján nem Te leszel a gazdák példaképe...:(


(de ne legyen igazam!!)

2011. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, nem rossz gazdi vagyok, csak egyetemista, sokszor reggeltől estig suliban vagyok, de nem azért szeretnék ilyen kutyust hogy ne kelljen vele törődni, csak a lehetőségeim nem az igaziak:S A menhely tényleg jó ötlet, köszi.
2011. okt. 12. 18:25
 7/14 anonim ***** válasza:

szia:)


az utolsó vagyok.


oké, látom, a szándékaid jók.:)

de szerintem várj még a kutyával.

ha a héten van 1 fix nap, amikor egész nap távol vagy, az már rossz... és mindig közbejöhet valami, akkor az máris két nap,...stb...

és akkor a kutya bepiszkít, rombol, nyüszít egész nap.

a megneveléséhez is idő kell és sok türelem. és még több idő.


az állat szempontjából ezek a körülmények semmiképp nem szerencsések...


és ha egyszer jól esne lazítani és elmenni kocsmázni?...

a kutyus meg hajnal 2-ig vár...



mit szólnál egy cicához?:)

2011. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, a cica is jó ötlet lehet. Ámbár ha a kérdező kutyához ragaszkodik, akkor továbbra is a menhelyest javasolnám. Talán szörnyű ezt így leírni, de onnét bármelyik kutyusnak még mindig jobb, ha hozzá kerül, és néha egyedül van, mint hogyha az utcán kószál, elaltatják vagy ilyesmi...
2011. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, Palm, szerintem is jobb lenne egy menhelyesnek még így is, csak az én menhelyesem pl. nem bírja, ha magára hagyom.

Nem falkavezérségről van szó, csak egyszerűen lelkileg még nem jött rendbe, és retteg egyedül.


ha a kérdező is kifog egy ilyen kaliberű kutyát, és arra megy haza, hogy a tányérok összetörve, lepisilve, lekakilva minden, a párnák széttépve, wc papír darabok mindenhol, stb,... na szóval érted...:D


Csak fel akarom készíteni, hogy mikre számíthat...:D

2011. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Huh, abban igazad van, hogy őket az elején tényleg "gyógyítgatni" kell általában. Bár tényleg ha utánakérdez a menhelyen, akkor kiderül, milyen karakter a kutyus.
2011. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!